X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja ds. Amber Gold będzie chciała ponownie przesłuchać Marcina P.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 19:16
W mijającym tygodniu praca dwóch komisji zdominowała życie polityczne -  komisji ds. wyjaśnienia afery Amber Gold i komisji weryfikacyjnej. Na jaw wyszły nowe fakty.
Audio
  • Debata w sprawie afery Amber Gold i komisji weryfikacyjnej (Debata Jedynki)
Członkowie sejmowej Komisji śledczej ds. Amber Gold
Członkowie sejmowej Komisji śledczej ds. Amber GoldFoto: PAP/Tomasz Gzell

Złoto i pieniądze takie marzenia mieli ci, którzy inwestowali w instytucję finansową Amber Gold. Główny jej organizator twierdzi, że nie była to piramida finansowa. Marcin P. twierdzi, że w polskim systemie prawnym w ogóle nie ma czegoś takiego, jak piramida finansowa. W czwartek miała być przesłuchana żona Marcina P. , ale odmówiła zeznań, do czego miała prawo.

- Osobiście uważam, że bez zeznań Katarzyny P. spokojnie sobie poradzimy, ponieważ materiał dowodowy, który zgromadziła komisja śledcza jest tak ogromny, dysponujemy już stenogramami z przesłuchania ponad 60 świadków i myślę, że będziemy w stanie bardzo konsekwentnie i merytorycznie pracować na rzecz wyjaśnienia tej ogromnej afery z lat 2009-2012 - mówił Jarosław Krajewski z PiS. Przyznał, że dzień wcześniej podczas przesłuchania Marcina P. w sprawie kontaktów z politykami dowiedział się więcej niż się spodziewał. Jego zdaniem będą kolejne przesłuchania Marcina P., bo komisja ma do niego wiele pytań.

W ocenie Pawła Szramki z Kukiz’15 Marcin P. nie powiedział nic szczególnie nowego. - Widać było, że odpowiada tylko na te pytania, które mu pasują -  mówi poseł. Jego zdaniem były prezes Amber Gold przyszedł na przesłuchanie z gotowym scenariuszem i nie powiedział nic, co mogłoby mu zaszkodzić. Poseł Kukiz'15 uważa, że małżeństwo P. jest tylko balastem dla komisji i przeszkadza w ustaleniu faktów zamiast pomóc.

Zdaniem Marcina Święcickiego, gdyby w 2006 roku przyjęto poprawki do Ustawy o nadzorze bankowym, to do takich sytuacji jak Amber Gold by nie doszło. Nadzorem objęto tylko banki, ale już instytucji parabankowych i SKOK-ów nadzór nie obowiązywał. - To Komisja Nadzoru Finansowego zajmuje się oceną ryzyka obrotu pieniędzmi powierzonymi jakiejś instytucji. I w tym wypadku Amber Gold został wyłączony -  wskazywał.

Posłuchaj całej debaty, w której starano się ustalić, kto odpowiada za nieudolność służb wobec Amber Gold. Rozmawiano również o pracy komisji weryfikującej reprywatyzację w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Jarosław Krajewski (PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold, były radny m. st. Warszawa), Paweł Szramka (Kukiz’15), Marcin Święcicki (PO, były prezydent Warszawy)

Data emisji: 29.06.2017

Godzina emisji: 17.26

ag/gsTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amber Gold. Układ z rządem i rosyjska mafia?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 20:00
Schemat piramidy finansowej znany jest od lat 20. ubiegłego wieku, od dawna wiadomo też, że na tym procederze zyskują nieliczni, a traci bardzo wielu. Jak to możliwe, że tak dużo osób uwierzyło twórcom Amber Gold i powierzyło im - a w konsekwencji straciło - oszczędności całego życia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P. przed komisją śledczą. "Nie oczekuję rewelacji"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 09:21
Gośćmi Debaty Poranka byli Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej Codziennie” i Hubert Biskupski z „Super Expressu”. Publicyści w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o pracach komisji śledczej ds. Amber Gold. Dziś (środa) posłowie mają przesłuchać Marcina P., byłego szefa spółki.
rozwiń zwiń