X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyjątkowa serdeczność Trumpa. Czy coś z niej wynika?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:15
Rozróżniajmy święto polityczne, którym jest wizyta i tego typu wystąpienia, od polityki - powiedział podczas "Debaty Jedynki" Olaf Osica, komentując pobyt Donalda Trumpa w Polsce. 
Audio
  • Co dalej z inicjatywą Trójmorza? (Debata Jedynki)
Obrady Szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim w Warszawie
Obrady Szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Donald Trump podczas przemówienia w Warszawie nie szczędził ciepłych słów pod adresem Polski i wskazywał na znaczenie naszego kraju w Europie.  Jak zauważył, Polska jest geograficznym sercem Europy. "Wasz naród jest wielki, ponieważ wielki jest wasz duch" - podkreślił. 

- Mi było bardzo przyjemnie usłyszeć te słowa - przyznał Michał Kleiber, przewodniczący Rady Programowej Baltic Business Forum. Dodał, że nie przypomina sobie żadnej wypowiedzi zagranicznego polityka, która byłaby porównywalna z tą serdecznością, którą zademonstrował prezydent Trump. 

debata 2 2017-07-07 1200x660.jpg
Od lewej: Olaf Osica i Michał Kleiber. Tyłem Marek Mądrzejewski i Krzysztof Renik Fot. Wojciech Kusiński/PR

- To było fantastycznie wyreżyserowane profesjonalne przemówienie - powiedział Olaf Osica, ekspert "Polityka Insight" i ocenił, że Donald Trump był przekonany do słów, które wygłaszał. Zaznaczył jednak, że należy rozróżniać święto polityczne, którym jest wizyta i tego typu wystąpienia od polityki. - To są rzeczy, które nie zawsze ze sobą współgrają - zauważył. 

Polityka była w centrum Szczytu Trójmorza, którego gościem honorowym w Warszawie był prezydent Stanów Zjednoczonych. Czy 12 państw skupionych w tej inicjatywie łączy wystarczająco dużo, by stworzyć wspólnotę?

- Problemów w tym regionie jest bardzo dużo, one wynikają z historii - powiedział Michał Kleiber. Dodał, że sprzeczności widać też dzisiaj - chociażby w stosunku do problemu dywersyfikacji energii. - Jest bardzo dużo do zrobienia, żeby te kłopoty nie zdominowały współpracy - stwierdził. Jego zdaniem Trójmorze to pozytywna dla UE inicjatywa, która kiedyś zostanie doceniona przez kraje starej unii. 

- Wszystkie te kraje zainteresowane są tym, żeby jednolity rynek europejski pozostał otwarty, żeby nie było nowych barier, żeby unia pozostała wspólnym ciałem - ocenił Olaf Osica. Wskazał jednak, że na poziomie konkretnych interesów i projektów między tymi krajami jest rywalizacja. - Kraje rywalizują też o środki z UE - zauważył.  W jego opinii Trójmorze dziś to forum wymiany myśli, ale przełożenie tego na konkretne projekty będzie trudne. 

Czy Trójmorze to odpowiedź na propozycję UE dwóch prędkości? W jakim stopniu poparcie wyrażone przez Donalda Trumpa pomoże tej inicjatywie? Jakie interesy przy tej okazji chce załatwić prezydent USA? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzili: Marek Mądrzejewski i Krzysztof Renik

Goście: prof. Michał Kleiber (Baltic Business Forum), dr Olaf Osica (Polityka Insight)

Data emisji: 7.07.2017

Godzina emisji: 18.13

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydenci Polski i Chorwacji zgodni: jesteśmy za spójnością Europy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 20:12
Na szczycie Trójmorza w Warszawie podjęliśmy deklarację, która pokazuje nasze cele i zamiary; ta inicjatywa nie jest wymierzone w kogokolwiek, ona jest za spójnością Europy, UE i wspólnoty transatlantyckiej - mówili w czwartek prezydent Polski Andrzej Duda i Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.
rozwiń zwiń