X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrowersje wokół finansowania organizacji pozarządowych

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 20:46
Tematem audycji była Fundacja Otwarty Dialog, której źródła finansowania budzą w ostatnim czasie wiele kontrowersji.
Audio
  • Dorota Kania, Jarosław Guzy i Jakub Dymek o Fundacji Otwarty Dialog (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Montri Thipsorn/Shutterstock.com

O Fundacji Otwarty Dialog zrobiło sie głośno po tym, jak szef rady fundacji Bartosz Kramek opublikował na Facebooku 16-punktowy program doprowadzenia do Majdanu w Warszawie.

Jak podkreśla ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy, jeszcze zanim pojawił się wpis Kramka, Fundacja Otwarty Dialog była wiązana z osobą kazachskiego multimiliardera Muchtara Abliazowa. - Miała ona być jego rzecznikiem, wsparciem w rozmaitych działaniach. Aktywność fundacji rzeczywiście była duża. Tak było np. okresie Majdanu na Ukrainie. Ostatnio pojawiła się również w Polsce i paradoksalnie uaktywniła się w przypadku czegoś, co nazywane jest Ciamajdanem, czyli nieudaną kopią Majdanu - mówi gość radiowej Jedynki.

Fundacją Otwarty Dialog postanowiła zająć Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Jeżeli fundacja budzi dziś tak olbrzymie kontrowersje i jest oskarżana o realizowanie w Polsce jakiś podejrzanych interesów, to należałoby zapytać, dlaczego w przeszłości na jej spotkaniach gościła minister Anna Fotyga, a debaty fundacji prowadziła redaktor Agnieszka Romaszewska-Guzy - zauważa z kolei Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej" i "Tygodnika Powszechnego".

Prześwietlaniem Fundacji Otwarty Dialog intensywnie zajmują się Telewizja Republika i "Gazeta Polska", z którymi związana jest Dorota Kania. - Chciałabym przede wszystkim zwrócić uwagę na to, kiedy powstała ta fundacja. To bardzo istotne. Było to 12 kwietnia 2010 roku, a została zarejestrowana 13 maja tego samego roku. To w tym okresie  "Gazeta Wyborcza" nawoływała do zapalenia zniczy na grobach żołnierzy Armii Czerwonej - twierdzi dziennikarka.

Czy możliwe są powiązania Fundacji Otwarty Dialog z Kremlem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: Dorota Kania (Telewizja Republika, "Gazety Polska"), Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych), Jakub Dymek ("Krytyka Polityczna","Tygodnik Powszechny")

Data emisji: 31.07.2017 

Godzina emisji: 17.26

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert ds. bezpieczeństwa: pozwólmy służbom właściwie działać

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 18:53
- Mam nadzieję, że polscy obywatele czują się bezpieczni, bo to pozwala nam lepiej funkcjonować - mówi w debacie Jedynki  "Czy Polska jest zagrożona zamachem terrorystycznym?" Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń