X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentarze po przesłuchaniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 20:30
W czwartek (3.08) Donald Tusk przez ponad 8 godzin zeznawał w Prokuraturze Krajowej w Warszawie jako świadek w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Były premier był już w tej sprawie wzywany na 5 lipca, ale nie stawił się z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej.
Audio
  • Publicyści Wojciech Wybranowski, Agata Szczęśniak i Jacek Liziniewicz o przesłuchaniu Donalda Tuska w Prokuraturze Krajowej (Debata Jedynki)
Donald Tusk po wyjściu z Prokuratury Krajowej przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie
Donald Tusk po wyjściu z Prokuratury Krajowej przy ulicy Rakowieckiej w WarszawieFoto: Marcin Obara/PAP

- Donald Tusk jest kluczową osobą dla badania tego, co stało się tuż po katastrofie smoleńskiej, i pewnie tego, co działo się przed katastrofą. Jest tak z kilku powodów. Jednak to on brał pełną odpowiedzialność ze sprawę badania i wyjaśniania przyczyn katastrofy z 10 kwietnia. To on nadzorował śledztwo. Przypomnę również, że nadzorował służby specjalne, bo chyba w tym czasie nie było koordynatora ds. służb specjalnych. Siłą rzeczy odpowiada więc również za to, że pewnych obowiązków nie dopełniono - podkreślał w radiowej Jedynce Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".

Zdaniem Agata Szczęśniak z portalu OKO.press, w sprawie katastrofy smoleńskiej dokonał się bardzo ciekawy zwrot. - Przez długi czas trwały śledztwa i badanie, które miało dowieść tego, że w przypadku katastrofy smoleńskiej mieliśmy do czynienia z zamachem. A teraz prowadzone są różne śledztwa okołosmoleńskie, które dotyczą m.in. bardzo bolesnej sprawy pomylenia szczątków ludzkich - mówiła publicystka. Jak dodała, "w stwierdzeniu, że Donald Tusk występuje jedynie w charakterze świadka jest pewna doza hipokryzji, gdyż obecnie mamy do czynienia z bardzo upolitycznioną prokuraturą".

Z takim stawianiem sprawy nie zgodził się Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". - Nowelizacja Kodeksu karnego wprowadzona za rządów PO tak naprawdę bardzo mocno ustawia świadka w pozycji nie do ruszenia. Gdy dzisiaj porkuratura nawet chciała postawić Donaldowi Tuskowi zarzuty, całe postępowanie dotyczące jego osoby w zasadzie musiałoby być prowadzone od nowa - przekonuje gość radiowej Jedynki.

Posłuchaj całego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Wojciech Wybranowski ("Do Rzeczy") Agata Szczęśniak (Oko.press), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska", Niezależna.pl)

Data emisji: 4.08.2017

Godzina emisji: 17.27

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: ma się czego obawiać

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:16
- Donald Tusk ma się czego obawiać - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania przed prokuraturą szefa Rady Europejskiej, b. premiera Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk: nie mam się czego bać, pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 06:45
Ponad osiem godzin trwało przesłuchanie byłego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej w Prokuraturze Krajowej. Donald Tusk zeznawał  w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym nieprawidłowści przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń