X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dekoncentracja mediów to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 18:37
Jesienią w Sejmie ruszą prace nad ustawą o dekoncentracji mediów. Rząd chce zmienić prawo tak, aby jeden podmiot - krajowy lub zagraniczny - nie zyskał pozycji monopolisty. Za pluralizmem kapitałowym ma iść pluralizm treści - takie są założenia.
Audio
  • Czy dekoncentracja mediów to dobry pomysł? (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bohbeh/Shutterstock.com

Redaktor Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej" wskazał w audycji "Debata Jedynki", że według różnych statystyk ok. 80-90 proc. mediów lokalnych jest własnością kapitału niemieckiego. - To jest sytuacja całkowicie nienormalna - podkreślił.

- Czy jest potrzebna dekoncentracja? Jest - oświadczył redaktor Mikołaj Wójcik z "Faktu". Stwierdził, że dekoncentracja otrzymała brzydką łatkę po tym, jak wybuchła afera Rywina. - Dlatego tego tematu przez lata nikt nie ruszał - zauważył.

W ocenie medioznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Tomasza Gackowskiego, "nie tylko struktura właścicielska jest istotna, ale także to, jak ewentualnie struktura właścicielska wpływa na strukturę zawartości".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: dr hab. Tomasz Gackowski (medioznawca, Uniwersytet Warszawski), red. Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), red. Mikołaj Wójcik ("Fakt")

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji:  17.25

kk/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: opłata medialna ściągana z podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 08:19
Przy okazji ściągania podatków PIT, CIT i KRUS będzie od podatników ściągana również ta opłata  - powiedział w "Sygnała dnia" o planach nowej ustawy abonamentowej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
rozwiń zwiń