X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w systemie oświaty a sytuacja nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 18:41
4 września Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje protest przeciwko reformie edukacji przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zdaniem ZNP, od 1 września pracę straci 10 tys. nauczycieli, a kolejne 20 tys. będzie miało ograniczone etaty. Według MEN zwolnień nie będzie.
Audio
  • Zmiany w systemie oświaty a sytuacja nauczycieli (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak podkreśliła w audycji "Debata Jedynki" Joanna Bieńkowska-Terlecka z ZNP i Komisji Młodych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, nauczyciele boją się o swój los.

- W Warszawie mówimy o zwolnieniach w stosunku do 1200 nauczycieli, to dużo - powiedziała i dodała, że wiele osób musi pracować na godziny w kilku szkołach z uwagi na ograniczanie etatów.

Sebastian Antczak z Komisji Młodych NSZZ "Solidarność" zwrócił uwagę, że sytuacja na rynku pracy jest taka, że "żeby istnieć trzeba się niekiedy przekwalifikować". - Nie róbmy z nauczycieli szczególnej grupy zawodowej. Niestety tak wygląda nasza polska rzeczywistość - zaznaczył.

- Wciąż mamy pewien nadmiar studentów kierunków pedagogicznych. System nie zapewnia pracy dla nich wszystkich, zwłaszcza wobec tych wszystkich skoków demograficznych - wskazał Andrzej Stępnikowski ze Związku Rzemiosła Polskiego.

Wysłuchaj całej debaty, w której rozmawialiśmy także o zarobkach nauczycieli.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Joanna Grabowska

Goście: Joanna Bieńkowska-Terlecka (Związek Nauczycielstwa Polskiego i Komisja Młodych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych), Sebastian Antczak (Komisja Młodych NSZZ "Solidarność"), Andrzej Stępnikowski (Związek Rzemiosła Polskiego)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 17.25

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy związkowcy z ZNP i Solidarności wywalczą większe podwyżki dla nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 17:22
Za rok nauczyciele mają dostać podwyżki. W projekcie założeń do przyszłorocznego budżetu zaplanowano 5-proc. wzrost płac pracowników oświaty.
rozwiń zwiń