X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wynika z orzeczenia TK i decyzji Sądu Najwyższego?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 17:30
W poniedziałek (11.09) pięcioosobowy skład orzekający wydał opinię w sprawie skargi dotyczącej wyboru Julii Przyłębskiej na prezesa TK. W uzasadnieniu przedstawił argumentację, że żaden sąd powszechny nie może może zajmować się badaniem tego rodzaju spraw, ponieważ są to zagadnienia ustrojowe.
Audio
  • Co wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grzegorz Czapski

Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości nie uważa, że wydane decyzje to polityczny sukces partii rządzącej. - Ta ostatnia sprawa to próba podważenia legalności obecnego kształtu Trybunału Konstytucyjnego. Sądy Najwyższe nie mają uprawnień do badania konstytucyjności wyboru o prezesa - mówił poseł. 

Inne zdanie na temat orzeczenia TK wyraził poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha przyznając, że jest to dowód na obejmowanie parasolem ochronnym nominatów partii rządzącej. - Sprawa, która była dzisiaj rozstrzygana przed Sądem Najwyższym ma znaczenie dla funkcjonowania instytucji - w tym przypadku Trybunału Konstytucyjnego. Pojawiło się pytanie: czy sądy polskie mają uprawnienie, żeby skontrolować czy wewnątrz TK doszło do naruszenia prawa? - pytał na antenie gość radiowej Jedynki.

Paweł Grabowski wyraził opinię, że prawo powinno być dostosowywane do potrzeb współczesnych obywateli. - Partia Kukiz '15 stoi na stanowisku, że Konstytucja potrzebuje fundamentalnych zmian. Musimy dopasować system prawny, który mamy, ponieważ jest w nim coraz więcej luk - mówił poseł Kukiz '15.

Czy decyzje Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego mają znaczenie w kontekście istniejącego sporu wokół TK i wymiaru sprawiedliwości? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Marcin Horała (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO), Paweł Grabowski (Kukiz`15)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 17.26

ac/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: ma się czego obawiać

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:16
- Donald Tusk ma się czego obawiać - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania przed prokuraturą szefa Rady Europejskiej, b. premiera Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk: nie mam się czego bać, pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 06:45
Ponad osiem godzin trwało przesłuchanie byłego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej w Prokuraturze Krajowej. Donald Tusk zeznawał  w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym nieprawidłowści przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczyna się posiedzenie Sądu Najwyższego ws. prezesa Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 10:25
Sąd Najwyższy zbada dziś sprawę "umocowania" Julii Przyłębskiej jako prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o to, czy sąd ma kompetencje, aby ocenić prawidłowość powołania danej osoby na prezesa tego gremium. Pytanie w tej sprawie skierowali w lutym do Sądu Najwyższego sędziowie Sądu Apelacyjnego w Warszawie.
rozwiń zwiń