X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płaca minimalna przekleństwo czy dobrodziejstwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 17:30
Rada Ministrów zdecydowała, że od przyszłego roku płaca minimalna wzrośnie do poziomu 2100 zł. Minimalna stawka godzinowa będzie wynosiła 13,70 zł za godzinę pracy.
Audio
  • Płaca minimalna przekleństwo czy dobrodziejstwo?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mongkol Foto

- Wskaźniki dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji były mniej korzystne w tym roku, niż będą w przyszłym. W związku z tym dziwni nas, że płaca minimalna ma rosnąć wolniej, choć wydajność i wzrost gospodarczy mają być większe. Uważamy, że płaca minimalna powinna stanowić 50% średniego wynagrodzenia. Bezrobocie spada - nie bójmy się podnosić średniego wynagrodzenia - mówił na antenie Jedynki Piotr Szumlewicz, ekspert z OPZZ. 

Dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w podnoszeniu kwoty minimalnej widzi szerszy problem. - Dla przeciętnego pracownika istotna jest kwota, która wpływa do jego gospodarstwa domowego. Problem polega na tym, że za taką skalą podwyżki zazwyczaj stoją określone konsekwencje. - To, co zaczyna dziać się w gospodarce, to zjawisko inflacyjne. Koszt wytwarzania dóbr i usług wzrasta - tłumaczył gość.

Na inny problem zwrócił uwagę Łukasz Kozłowski z organizacji Pracodawcy RP. - Płaca minimalna, którą ustalamy w Polsce ma wspólny mianownik dla wszystkich regionów w Polsce. Trudno byłoby wprowadzić regionalizację płacy minimalnej. Kwota minimalna musi być zatem ustalona na takim poziomie, by nie wpływało to niekorzystnie na sytuację pracowników w każdym miejscu w kraju - wyjaśniał. 

Kto zyska, a kto straci na podniesieniu kwoty minimalnej? Czy podniesienie minimalnego wynagrodzenia wpływa na wzrost bezrobocia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP), Piotr Szumlewicz (OPZZ)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 17.28

ac/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: ma się czego obawiać

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:16
- Donald Tusk ma się czego obawiać - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania przed prokuraturą szefa Rady Europejskiej, b. premiera Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Unii Europejskiej jest miejsce na interesy narodowe?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 17:30
- Traktat z Maastricht zmienił formułę funkcjonowania wspólnot europejskich z konfederacji, czyli związku państw, na formułę federacji, czyli państwa związkowego. Ma to swoje konsekwencje - tłumaczył Stanisław Michalkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wynika z orzeczenia TK i decyzji Sądu Najwyższego?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 17:30
W poniedziałek (11.09) pięcioosobowy skład orzekający wydał opinię w sprawie skargi dotyczącej wyboru Julii Przyłębskiej na prezesa TK. W uzasadnieniu przedstawił argumentację, że żaden sąd powszechny nie może może zajmować się badaniem tego rodzaju spraw, ponieważ są to zagadnienia ustrojowe.
rozwiń zwiń