X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma szkolnictwa wyższego. Co na to młodzi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 19:00
Rosną kontrowersje wokół projektu reformy szkolnictwa wyższego. Jednym z nowych pomysłów jest wydłużenie studiów niestacjonarnych o jeden lub dwa semestry. W Jedynce zmiany komentują przedstawiciele środowisk studenckich.
Audio
  • Reforma szkolnictwa wyższego. Co na to młodzi? (Debata Jedynki)
Uczestnicy debaty: Maria Cholewińska, Tomasz Tokarski, Tomasz Klemt
Uczestnicy debaty: Maria Cholewińska, Tomasz Tokarski, Tomasz KlemtFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak przekonuje Tomasz Klemt z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, chodzi tu o wyrównanie liczby godzin dydaktycznych na studiach stacjonarnych i zaocznych czy wieczorowych. - Ministerstwo chciało tymi przepisami zwrócić uwagę na problem niskiej jakości szkolnictwa wyższego w zakresie studiów niestacjonarnych - podkreśla.

- Są niestety bardzo duże różnice w wiedzy między inżynierem, który przez 3,5 roku kształcił się dziennie i ma wyrobioną odpowiedną ilość zajęć praktycznych i godzin w laboratorium, a takim, który uczył się tylko weekendami - przyznaje Maria Cholewińska z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Tomasz Tokarski z Parlamentu Studentów RP podkreśla natomiast, że jego organizacja apelowała o podniesienie poziomu studiów niestacjonarnych, a także o wprowadzenie egzaminów wstępnych na studia. Projekt reformy daje uczelniom możliwość korzystania  właśnie z tej formy rekrutacji (przy równoczesnym braniu pod uwagę wyników z matur). 

Na czym ma polegać nowy sposób finansowania uczelni i jak oceniają go uczestnicy debaty? Jaka przyszłość czeka uczelnie prywatne? Czy w Polsce dojdzie do podziału na uczelnie lepszej i gorszej kategorii? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Anna Grabowska

Goście: Maria Cholewińska (NZS), Tomasz Tokarski (Parlament Studentów RP), Tomasz Klemt (Polska Rada Organizacji Młodzieżowych)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 17.26

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rektor UKSW: zaczynamy tworzyć nową szkołę

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 09:04
- Przez ostatnie 4 lata przeprowadziliśmy dość skutecznie pierwszy etap reform. Możemy teraz budować praktycznie nową szkołę – opartą na tradycji i wartościach, a jednocześnie nawiązującą do najnowszych osiągnięć - mówi ks. prof. Stanisław Dziekoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: odeszliśmy od masowości kształcenia

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 08:25
- Teraz ważny jest powrót do relacji mistrz-uczeń, zajęć w mniejszych grupach, bezpośredniego kontaktu - powiedział w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin o zmianach w szkolnictwie wyższym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Szmidt: środowisko naukowe miało szansę na zapoznanie się z treścią ustawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 13:38
- Przy tego typu przedsiewzięciach trudno mówić o wspólnym dziele. Ktoś musi podejmować decyzje o kształcie ustawy. Odpowiedzialny jest zazwyczaj premier wspierany przez specjalny zespół - mówił na antenie radiowej Jedynki rektor Politechniki Warszawskiej Jan Szmidt.
rozwiń zwiń