X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowelizacja ustawy o repatriacji. Łatwiej przyjechać do Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:00
W ostatnich dniach polski parlament przyjął poprawki do ustawy o repatriacji mającej umożliwić powrót do kraju Polakom przebywającym na Wschodzie. Nowelizacja ta doprecyzowuje przepisy, które weszły w życie w kwietniu.
Audio
  • Nowelizacja ustawy o repatriacji. Łatwiej przyjechać do Polski (Debata Jedynki)
Skórkowice, 30.10.2017 r. Siedmioosobowa rodzina Pukasów, która przyjechała do Polski z Kazachstanu
Skórkowice, 30.10.2017 r. Siedmioosobowa rodzina Pukasów, która przyjechała do Polski z KazachstanuFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Posłanka Małgorzata Gosiewska z PiS wspomina, że podkomisja zajmująca się tym tematem istniała już za czasów poprzedniej kadencji Sejmu, ale spotkała się tylko pięć razy. - Pracowaliśmy nad projektem społecznym, który zdobył ogromne poparcie w postaci dużej liczby podpisów. Ale niestety nie było woli politycznej, cały czas słyszeliśmy, że państwa polskiego na to nie stać. To było przykre, bo dotyczyło potomków naszych rodaków, którzy zostali wywiezieni w bydlęcych wagonach wbrew swojej woli i przez lata starali się zachować polskość, choć groziły za to surowe konsekwencje - podkreśla Gosiewska. - Teraz naszym obowiązkiem jest umożliwienie tym ludziom przyjazdu do kraju. Takie jest zadanie nowej ustawy. Państwo polskie bierze za to odpowiedzialność finansową - zaznacza.

Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15 wyjaśnia, że program powrotów ma kosztować 40-60 mln zł rocznie. - W skali kraju ta kwota nie jest aż tak duża, żeby tego procesu nie przeprowadzić. Te osoby powinny mieć prawo do powrotu ze względu na sprawiedliwość dziejową. Efektem może też być to, że będziemy mieli więcej młodych rodzin, które będą uczestniczyć w rynku pracy i życiu publicznym - argumentuje. 

Na jakie wsparcie będą mogli liczyć repatrianci? Jak będą działały ośrodki adaptacyjne? Dlaczego wielu Polaków na Wschodzie nie mówi po polsku? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: posłanki: Małgorzata Gosiewska (PiS) i Elżbieta Zielińska (Kukiz'15)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 17.27

mg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uczą się języka polskiego, ale chcą rozmawiać po rosyjsku"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 18:03
- Razem z wymierającym starszym pokoleniem niknie również i język polski - powiedział w radiowej Jedynce Stanisław Kamiński, który od trzech lat uczy języka polskiego w osadzie Jasna Polana w północnym Kazachstanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Religijne i duchowe odrodzenie w Kazachstanie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 19:04
Kolejna audycja z cyklu "Na stepach Kazachstanu" to opowieść o współczesnym postrzeganiu religijności i polskości przez potomków Polaków deportowanych do Kazachstanu kilkadziesiąt lat temu widziana z perspektywy duchowieństwa katolickiego pracującego w Kazachstanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja Polonii za granicą i po powrocie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:30
Dla Polaków przebywających za granicą nauka języka polskiego, a także poznawanie historii i kultury przodków, są kluczowe dla podtrzymywania więzi z Polską. W ramach akcji "Wielki Powrót" dyskutujemy o wyzwaniach dotyczących edukacji Polonii przebywającej na Wschodzie.
rozwiń zwiń