X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiana szefa rządu. Dobry premier zastąpiony równie dobrym?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 19:00
- Jest pan moim premierem - powiedział do Mateusza Morawieckiego prezydent Andrzej Duda, desygnując go na nowego szefa rządu.
Audio
  • Zmiana szefa rządu. Dobry premier zastąpiony równie dobrym? (Debata Jedynki)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

- Pan prezydent podkreśla, że pochodzi z tego samego obozu politycznego, z którego wywodzi się premier i większość parlamentarna - mówi Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy pewni bardzo dobrej współpracy z prezydentem. Mamy program dalszego zmieniania Polski nie tylko w obszarze gospodarczym, choć to będzie priorytet rządu, ale już trwa dyskusja o zasadach wyborów samorządowych. Abyśmy mogli zrealizować te zadania, potrzebne jest wsparcie prezydenta - wyjaśnia Sasin.

- Faktem jest, że rezygnacja premiera oznacza rezygnację całego rządu. Słyszymy, że pierwszy etap będzie polegał na tym, że nowy rząd będzie rządem tym samym, a nowym premier może będzie miał wpływ na obsadę Rady Ministrów później - przekonuje Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. - Ale sytacja jest przedziwna: wiceprezes PiS Adam Lipiński mówi, że premier Beata Szydło działała świetnie (pytanie, czemu została odwołana) i że najlepiej, aby premierem został Jarosław Kaczyński. W związku z tym oczekiwania członków PiS są całkowicie rozbieżne z tym, co się dzieje. Adam Lipiński mówił, że to są oczekiwania powszechne w PiS.

Jacek Sasin odniósł się do tego stwierdzenia, podkreślając, że była to decyzja Komitetu Politycznego PiS "przyjęta przygniatającą większością głosów". - Nie ma mowy o żadnym narzuceniu Mateusza Morawieckiego, nie ma mowy o tym, że to kandydatura wymuszona, wprowadzona wbrew większości kierownictwa PiS - zaznaczył Sasin.

Grzegorz Długi (Kukiz'15) stwierdził natomiast, że nie jest ważne, jaki mechanizm wewnętrzny stał za powołaniem Morawieckiego na nowego premiera. - Istotne jest to, co wyszło na zewnątrz - jednego dobrego premiera mamy zastąpić drugim dobrym premierem. Dla nas nie do końca jest to jasne. Być może potrzebna jest nowa miotła, poczucie odświeżenia. Być może rację miał jeden z posłów PiS, który mówił, że trzeba przykryć kontrowersyjne ustawy. Myślę, że prezes Kaczyński zrobił tę roszadę, by ministrowie wciąż czuli oddech na plecach - stwierdził.

Co może zmienić się po objęciu stanowiska premiera przez Mateusza Morawieckiego? Czy ściągalność VAT-u jeszcze się poprawi? Także o tym dyskutowali uczestnicy debaty. Odnieśli się również do tematu zmian w sądownictwie.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Jacek Sasin (PiS), Czesław Mroczek (PO), Grzegorz Długi (Kukiz'15)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 17.24

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak