X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentarze po expose premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:19
Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose, w którym powiedział, że celem jego rządu będzie modernizacja oraz budowa silnej i niezależnej Polski. Wydarzenie skomentowali goście "Debaty Jedynki".
Audio
  • Które założenia polityki nowego premiera zasługują na uwagę? (Debata Jedynki)
Mateusz  Morawiecki podczas wygłaszania expose w Sejmie
Mateusz Morawiecki podczas wygłaszania expose w SejmieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Andrzej Sadowski, z Centrum im A. Smitha, powiedział, że program przedstawiony przez Mateusza Morawieckiego da się zrealizować tylko poprzez obniżkę podatków. - Elementem bardzo często powtarzającym się w przemówieniu była kwestia zmiany na korzyść obywateli. Nie da się osiągnąć tego w inny sprawdzony sposób niż poprzez obniżkę opodatkowania. Tu natomiast usłyszeliśmy o dalszym uszczelnianiu podatków - powiedział.

Prof. Michał Kleiber przyznał, że nakłady na badania i rozwój są zbyt niskie, by unowocześnić polska gospodarkę. - To są bardzo szlachetne hasła. Oczywiście możemy mówić o unowocześnieniu gospodarki i innowacyjności, ale nakłady na badania i rozwój, które w Polsce są szalenie niskie, nie sprzyjają ich realizacji - poinformował.  

Dr Krzysztof Mazur powiedział, że wystąpienie nowego premiera jest świadectwem tego, że PiS jest partia, która się zmienia. - Myślałem, że w tym expose Mateusz Morawiecki określi kierunek, w jaki będzie komunikował się ze swoim elektoratem. Jak wiemy, ta nominacja została przyjęta dość chłodno w elitach PiS, więc wydawało mi się, że nowy premier będzie chciał przede wszystkim pokazać w jaki sposób, jako głowa rządu, będzie rozkładał akcenty. PiS pokazuje, że partia, która przez lata miała opinię partii skrajnej teraz się zmienia - skomentował.

Dla dra Artura Bartoszewicza expose miało dwa wymiary. - Na pewno było bardzo ostrożne i nieprowokujące. Premier odniósł się do problemów, z którymi borykamy się od lat. Bardzo dobrze, że zwrócił uwagę na problem służby zdrowia i środowiska i tym samym zajął się problemami, które ograniczają nasz rozwój - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.    

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Krzysztof Mazur (klub Jagielloński), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha), prof. Michał Kleiber (były prezes Polskiej Akademi Nauk)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 17.28

abi

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy o polskich sprawach powinno się dyskutować za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:58
Donoszenie na Polskę to ostatnio temat licznych sporów. Czy deklarowana ponadpartyjna zgoda w kwestii polityki zagranicznej była jedynie mitem, którym żyliśmy? Czy w ogóle mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z solidarnością w obronie dobrego imienia Polski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planowana rekonstrukcja rządu to wynik starć wewnątrz PiS?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:00
Wciąż nie ma odpowiedzi na pytania, kiedy dokładnie czeka nas rekonstrukcja rządu, jak głębokie będą zmiany i dlaczego ma w ogóle do nich dojść. - Jeśli rekonstrukcja miałaby obejmować zmianę na fotelu premiera, personalne scenariusze są dwa: Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Beata Szydło może też pozostać szefową rządu - mówi prowadzący "Debatę Jedynki" Marek Mądrzejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Bartłomiej Biskup: Mateusz Morawiecki nie może być jednocześnie premierem i szefem dwóch resortów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:00
- Do zmian w rządzie jeszcze dojdzie. Prawdopodobnie będzie to w styczniu. Ta burza nas jeszcze czeka, ale zobaczymy czy będzie duża czy mała - ocenił w radiowej Jedynce dr Bartłomiej Biskup, ekspert ds. komunikacji i marketingu politycznego.
rozwiń zwiń