X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska ocenia rządy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 19:15
Komisja Europejska będzie w środę (20.12) decydowała nie tylko o uruchomieniu art 7. traktatu wobec Polski, ale może też przesądzić o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z ustawą o sądach powszechnych. Jak wpłynie to na stosunki z Polską?
Audio
  • Ocena dotychczasowej pracy rządu (Debata Jedynki)
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nt. zmian w Kancelarii Premiera
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nt. zmian w Kancelarii Premiera Foto: PAP/Marcin Obara

Senator PiS Jan Maria Jackowski uważa, że rzekome zagrożenie dla sądownictwa w Polsce, jakie władzom zarzuca Komisja, to tylko pretekst. - W tych ustawach, które przyjęliśmy i są na biurku prezydenta, nie ma żadnego rozwiązania, które nie byłoby znane w którymś z krajów członkowskich Unii Europejskiej - mówi parlamentarzysta. Jego zdaniem, mało realna jest możliwość uruchomienia artykułu 7.

Senator Kazimierz Kleina z PO podkreśla, że Polska traci w Unii. Zauważa, że bycie we wspólnocie to jest jednak szukanie kompromisów, współdziałanie i działanie ku przyszłości. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie prowadzi do destrukcji.(...) Dziś po stronie rządu PiS nie stoją już nawet Węgrzy i Czesi - ocenia gość Jedynki.

Jerzy Kozłowski z Kukiz '15 zapewnia, że jego ugrupowanie poprze wszelkie propozycje zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego. Jednak on, jako było przedsiębiorca, nie widzi niczego, co by rząd zrobił dla biznesu. - Ja przez ostanie dwa lata nie zauważyłem żadnej korzyści dla małego przedsiębiorcy ze strony rządu. Nie widzę żadnej propozycji, poczynając od ZUS-u, a kończąc na systemie uproszczenia podatków - mówi. Zauważa, że najtrudniej robić nadużycia podatkowe, kiedy system jest prosty.

Od lewej: Jan Maria Jackowski, Kazimierz Kleina, Jerzy Kozłowski. Tyłem Marek Mądrzejewski Od lewej: Jan Maria Jackowski, Kazimierz Kleina, Jerzy Kozłowski. Tyłem Marek Mądrzejewski   Fot. Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj całej debaty, w której mówiono również o zmianach w składzie Rady Ministrów i pierwszym posiedzeniu rządu Mateusza Morawieckiego.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Kazimierz Kleina (PO), Jan Maria Jackowski (PiS), Jerzy Kozłowski (Kukiz'15)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 17.25

ag/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze posiedzenie rządu z premierem Morawieckim: przyjęto rozwiązania uszczelniające podatki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 14:13
Podczas pierwszego posiedzenia rządu, któremu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki, przyjęto projekt dotyczący uszczelnienia systemu podatkowego w transporcie oraz w służbie zdrowia. Chodzi m.in. o zablokowanie wywozu refundowanych leków poza granicę Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy prowadzić dialog z KE i jednocześnie reformować sądownictwo

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:35
- Chcemy prowadzić dialog z Komisją Europejską, ale jednocześnie chcemy reformować nasz system wymiaru sprawiedliwości - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do spodziewanej w środę decyzji KE ws. uruchomienia art. 7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier zapowiada zmiany w systemie emerytalnym

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 16:05
Rozwiązania dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych i Otwartych Funduszy Emerytalnych trafią na ścieżkę legislacyjną w najbliższych miesiącach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o to na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.
rozwiń zwiń