Dwudziestolecie zespołu Golec uOrkiestra. "Nie spoczywamy na laurach"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności muzycznej i z tej okazji muzycy kończą pracę nad dwiema płytami.
Audio

– Pamiętam, jakie były nasze początki. W 1998 roku nagraliśmy trzy pierwsze utwory, z którymi udaliśmy się do wielkich wytwórni warszawskich. Ale nikt nie był zainteresowany i każdy się drapał po głowie, zastanawiając się, kto będzie chciał tego słuchać. Wtedy postanowiliśmy założyć wytwórnię fonograficzną, który to pomysł podsunęli nam koledzy z zespołu Budka Suflera - przyznał Paweł Golec.


golec pawel_1200.jpg
Muzyka jazzowa i muzyka góralska. Co mają wspólnego?

Muzycy przynieśli do studia radiowej Jedynki nagranie "Lawina", które zostało stworzone do filmu pod tym samym tytułem. – Jędrzej Lipski i Piotr Mielech zrobili dokument fabularyzowany o tragicznej historii z Beskidu, o akcji o kryptonimie "Lawina", czyli zagładzie żołnierzy ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych. Jest tu nasz wątek rodzinny, ponieważ w tym zgrupowaniu była nasza ciocia, 18-letnia dziewczyna, która wyjechała ze swoim narzeczonym, jak się okazało, w ostatnią podróż w ich życiu – powiedział Łukasz Golec.

Niebawem zespół wyrusza w długą trasę koncertową po Polsce. W których miastach i kiedy zagrają? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Goście: Paweł i Łukasz Golcowie (Golec uOrkiestra)

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 13.21

abi/kk

Czytaj także

Shakin’ Stevens na jedynym koncercie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:05
Gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby 17 marca o godz. 19.00 zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pigułka szczęścia od zespołu Red Lips

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:10
W "Muzycznej Jedynce" członkowie duetu opowiadają o najnowszym singlu, na którym jest piosenka "Warto wierzyć w ludzi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas: Reggaeside nie śpiewa o niczym

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:18
Zespół Reggaeside nie gra czystego reggae, ale łączy tę muzykę z rockiem i popem. Reprezentanci zespołu – Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas – przynieśli dziś do studia swoją debiutancką płytę "Szczęście".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy projekt Piotra Rubika. Premiera w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 18:10
Piotrowi Rubikowi sprawia radość, że raz może napisać psalm, a niedługo potem piosenkę popową. Właśnie niedawno taką piosenkę stworzył do spółki z Marcinem Januszkiewiczem.
rozwiń zwiń