X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Silna rodzina to silne państwo. Jak wspierać polskie rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 18:48
21 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie spotkali się politycy i liderzy organizacji społecznych, by podsumować to, co już udało się zrobić dla polskich rodzin, ale też, by spojrzeć w przyszłość i mówić o planach.
Audio
  • Polityka prorodzinna. Co jeszcze można zrobić?(Debata Jedynki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Silna rodzina, to silne państwo, więc w interesie władz powinno być wzmacnianie rodzin. W przeddzień Narodowego Dnia Życia pytamy, co do tej pory zostało zrobione dla polskich rodzin, a co jeszcze powinno być zrobione? Gośćmi "Debaty Jedynki" byli Jacek Sapa - prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia i poseł Piotr Uściński - szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej.

- Jeśli porównamy stan polskich rodzin z rodzinami w innych krajach Europy, to polska rodzina wydaje się całkiem zdrowa. Natomiast jeśli porównamy dzisiejszy stan polskich rodzin ze stanem chociażby sto lat temu, to dziś jesteśmy w dużo gorszej sytuacji. Potrzebujemy, aby polityką prorodzinną zajmowało się państwo nie tylko na poziomie centralnym, ale również na poziomie np. samorządów – powiedział poseł Piotr Uściński.

Jak wspierać polskie rodziny? Wiele osób żyjących w związkach nieformalnych mogłoby zadać pytanie, dlaczego małżeństwo ma być jedyną formą otoczoną opieką państwa, skoro bez ślubu również można tworzyć szczęśliwą rodzinę? Jacek Sapa powiedział, że wspieranie małżeństw nie stoi w kontrze wobec innych form wspólnego życia.

- Nie chodzi o to, by mówić, czy coś lepsze czy gorsze. Ale to państwo określa model, który z naszej perspektywy jest najbardziej ekonomiczny. Rodzina jest tym środowiskiem bezpieczeństwa, wsparcia, miłości, w związku z tym ten model powinien być preferowany. Jeśli ludzie uważają, że dadzą sobie radę bez zawierania małżeństwa, moim zdaniem nie ma żadnego problemu, natomiast z punktu widzenia prawa, które mamy w Polsce, małżeństwo jest objęte szczególną troską - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej "Debaty".  

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Jacek Sapa (prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia) i Piotr Uściński (szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej)

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 17.30

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na co uważać w kontaktach z instytucjami finansowymi

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:58
Dzień Konsumenta ustanowił prezydent USA John Kennedy 35 lat temu. Od tego czasu przybyło i konsumentów, i problemów, z jakimi muszą się zmierzyć. W Jedynce mówimy jak je przezwyciężać w kontaktach z bankami i instytucjami finansowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: grozi nam paraliż konstytucyjny, musimy go przełamać

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:15
- Grozi nam obustronny pat konstytucyjny - powiedział poseł klubu Kukiz '15 Tomasz Rzymowski, przedstawiciel Sejmu w Krajowej Radzie Sądownictwa. Poseł Rzymkowski był dziś gościem audycji "W samo południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Angeli Merkel przełomem w stosunkach z Niemcami?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:01
Zdaniem niektórych komentatorów, chłodne dotychczas stosunki miała ocieplić godzinna rozmowa kanclerz z premierem Mateuszem Morawieckim, spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i trzygodzinna robocza kolacja. Czy tak się stało?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sygnalista w pracy. Bohater czy donosiciel?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 18:39
Rząd pracuje nad uregulowaniem przepisów dotyczących ochrony prawnej tzw. sygnalistów, czyli osób zgłaszających nieprawidłowości w firmach, korupcję czy przestępstwa. Instytucja sygnalisty oraz zakres jego praw i obowiązków została zapisana w projekcie ustawy o jawności życia publicznego. Wielu komentatorów ma jednak problem, czy sygnalistów traktować jako bohaterów, którzy walczą ze złem w życiu publicznym czy jako donosicieli?
rozwiń zwiń