X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrajne oceny projektu Kodeksu pracy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 18:47
W audycji staramy się spojrzeć oczami młodych na projekt regulacji, który wzbudza liczne kontrowersje. Pojawiają się głosy, że należałoby go wyrzucić do kosza, inni zaś wskazują, że obecne przepisy są stare i skostniałe.
Audio
  • Propozycje nowego Kodeksu pracy w ocenie młodych (Debata Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Projekt składa się z dwóch część dotyczących indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Projekt przygotowali eksperci związków zawodowych, pracodawców, niezależni, przedstawiciele świata nauki oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które obecnie analizuje propozycje. Ten kodeks będzie dotyczył głównie młodych pracowników, bo jeszcze trochę czasu minie zanim wejdzie w życie, a ponadto to właśnie oni będą go realizowali.

Jakub Gontarek z Konfederacji Lewiatan zwraca uwagę, że od tego, jak elastyczne będą przepisy prawa pracy będzie zależała gospodarka. - Zmiany będą bardzo dynamiczne i my musimy dostosować się do tych zmian - zauważa.

Maciej Łapski z OPZZ wskazuje, że obecny Kodeks pracy przewiduje wiele możliwości zatrudnienia i jest wystarczająco elastyczny. Jego zdaniem, propozycja nowego kodeksu wprowadza elementy patologiczne, np. ściągniętą z brytyjskiego prawodawstwa formę prac tzw. zero hours. - Pracownik będzie dla pracodawcy niewolnikiem, bo to pracodawca będzie określał, czy pracownik będzie dziś pracował trzy godziny, a może pięć, czy w ogóle nie będzie pracował - wyjaśnia. A jeśli nie pracuje to nie zarabia. To rozwiązanie jest adresowane do osób w wieku poniżej 26 lat i powyżej 60.

Tomasz Klemt z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych jest zdania, że obowiązująca obecnie umowa o dzieło jest korzystniejsza niż proponowana. - Umowa o dzieło jest z góry określona, jeśli chodzi o czas pracy - zauważa.

Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Anna Grabowska

Goście: Maciej Łapski (Komisja Młodych OPZZ), Jakub Gontarek (Grupa Młodych - Konfederacja Lewiatan), Tomasz Klemt (Polska Rada Organizacji Młodzieżowych)

Data emisji: 28.03.2018

Godzina emisji: 17.24

ag/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwania pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 12:11
Chociaż wskaźniki bezrobocia stale spadają, a sytuacja pracownika na rynku jest coraz korzystniejsza, wielu z nas wciąż nie potrafi efektywnie poszukiwać pracy. O tym co robić, a czego unikać starając się o wymarzone stanowisko mówił w "Czterech porach roku" dr Paweł Pawłowski, psycholog biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto straci a kto zyska na wolnych niedzielach?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 18:48
Kończą się czasy, kiedy sklepy były czynne przez cały tydzień. Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Czy czeka nas zakupowy i organizacyjny koniec świata? Kto straci a kto zyska na wolnych niedzielach? O tym debatowali Alfred Bujara – przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ Solidarność, Łukasz Kozłowski – główny ekonomista Pracodawców RP i Łukasz Mazurkiewicz – prezes Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia. 
rozwiń zwiń