X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polska dba o swoje zasoby naturalne?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 18:12
- Czy mamy politykę surowcową? Takiej polityki w zasadzie nigdy nie było - ocenił w radiowej Jedynce dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego dr Tomasz Nowacki.
Audio
  • Czy Polska dba o swoje zasoby naturalne? (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: plantic/shutterstock.com

- Polska głównie dysponuje zasobami energetycznymi. Jesteśmy najbogatszym krajem w Europie, jeśli chodzi o węgiel kamienny. Jesteśmy na drugim miejscu, jeśli chodzi o węgiel brunatny (...) Pod względem energetycznym jesteśmy potęgą Europy - powiedział w radiowej Jedynce ekspert ds. węgla Krzysztof Tytko.

Jak podkreślił Piotr Stępiński z BiznesAlert, "rolą państwa jest zapewnienie, w jak największym stopniu, ochrony naszych złóż. - Moim zdaniem potrzebna jest sprecyzowana, jasna wizja polityki surowcowej, która przez wiele, wiele lat trochę kulała - stwierdził rozmówca Witolda Gadowskiego.

Czy mamy politykę surowcową? - Takiej polityki w zasadzie nigdy nie było (...) Dokumentu strategicznego, określającego cele, założenia państwa w dłuższej perspektywie, nie ma. Natomiast od jakiegoś czasu Ministerstwo Środowiska konsultuje założenia do takiego dokumentu. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by go przyjąć - wskazał dr Tomasz Nowacki.

Na ile wiemy, co jest w polskiej ziemi? Dlaczego te bogactwa nie są wydobywane? Z jakimi problemami boryka się branża? Dlaczego "łupki" budzą tyle kontrowersji? Dlaczego coraz więcej importujemy węgla a coraz mniej eksportujemy? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: dr Tomasz Nowacki (Państwowy Instytut Geologiczny), Piotr Stępiński (BiznesAlert) i Krzysztof Tytko (ekspert ds. węgla, połączenie telefoniczne)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 17.26

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europa uzależnia się jeszcze bardziej od rosyjskiego gazu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 19:09
Determinacja naszych wschodnich i zachodnich sąsiadów zmierzających do finalizacji projektu Nord Stream II jest niebywała. Inwestorzy mają już wszystkie, niezbędne pozwolenia i mogą przystąpić do budowy gazociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy offset to szansa na rozwój polskiego przemysłu obronnego?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:32
Co zyskamy na umowie offsetowej zawartej przy okazji zakupu Patriotów? Jakie konsekwencje niesie ze sobą rozbicie zakupów na dwie fazy?
rozwiń zwiń