Duża rodzina to duży wysiłek, ale też wielkie szczęście

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 18:34
W Szczecinie rozpoczął się (1.06) trzydniowy Zjazd Dużych Rodzin. Są na nie zaproszone rodziny z minimum trójką dzieci. Hasło tegorocznego zjazdu brzmi "Rodzina na fali".
Audio
VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem Rodzina na fali w Szczecinie
VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem "Rodzina na fali" w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Udane życie rodzinne to jeden z elementów, który Polacy wskazują jako najbardziej istotny, jeśli chodzi o własne szczęście i sukces życiowy. - Jednocześnie czujemy, że rodziny w większym stopniu są dostrzegane przez państwo i to znacząco wpływa na funkcjonowanie rodzin - mówi Aleksandra Jękot ze Związku Dużych Rodzin 3+, matka trójki dzieci.

Ekonomista Marek Kośny zauważa, że na przestrzeni lat dużo zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o rodziny. Kiedyś jedynym przywilejem była możliwość wspólnego opodatkowania męża i żony. - Ewolucja dokonała się w kierunku korzystnym dla rodzin - podkreśla. Zwraca też uwagę, że duże znaczenie mają bezpośrednie świadczenia np. 500+. Zmieniło się ponadto postrzeganie dużych rodzin. Jeszcze niedawno duże rodziny uważane były za zjawisko patologiczne, obecnie, w dobie załamania demograficznego, za zjawisko pożądane.

Jakich zmian oczekują jeszcze duże rodziny? Czy tylko pieniądze, czy także inne potrzeby mają znaczenie? Co z emeryturą kobiet, mających liczne potomstwo, które z tego powodu pracowały zawodowo krócej? Posłuchaj nagrania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Antonina Jękot (asystent zarządu Związku Dużych Rodzin 3+), dr hab. Marek Kośny (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 17.34

ag/pg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matka Polka zmęczona i sfrustrowana

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:35
- My, Polki, kochamy swoje dzieci niezwykle, mamy poczucie, że przede wszystkim jesteśmy mamami. Ale jednocześnie jesteśmy jednymi z najbardziej sfrustrowanych matek na świecie - twierdzi Katarzyna Pawlikowska, autorka książki "YEStem kobietą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto dużych rodzin w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 13:20
Duża rodzina to dużo miłości, ale – co oczywiste – również dużo obowiązków. W Szczecinie właśnie rozpoczął się VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem "Rodzina na fali".
rozwiń zwiń