Halina Frąckowiak zaśpiewa dla Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:53
Artystka świętuje 55 lat obecności na scenie. Żartuje, że urodziła się 10 kwietnia 1947 roku w Poznaniu, zaś 10 kwietnia 1963 roku, również w Poznaniu, urodziła się na scenie. - I przyjęłam, że to jest jednoznaczna data moich urodzin, dlatego mam 55 lat - mówi piosenkarka.
Audio
  • Halina Frąckowiak już 55 lat na scenie (Debata Jedynki)
Halina Frąckowiak
Halina FrąckowiakFoto: Kajetan Tłokowski/PR

W tym czasie 25 razy wystąpiła na festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Bardzo lubię ten festiwal, jako że to jest festiwal polskiej piosenki i Opole jest bardzo bliskie mojemu sercu - zapewnia.

Halina Frąckowiak wspomina zespoły, z którymi występowała. A wkrótce zaśpiewa na I Festiwalu Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie. Festiwal uważa za świetny pomysł. - Tak wiele pozostało po Zbyszku piosenek już nagranych, ale też takich, których jeszcze nie nagrał - zwraca uwagę.

Zdradza, że od Zbigniewa Wodeckiego dostała piosenkę na jej płytę i czekała, kiedy będzie mogła ją nagrać. Dla niej to ważne, bo artysta rzadko komponował dla innych. Słowa napisał Jacek Cygan. Z nagraniem utworu nie zamierza czekać do nowej płyty. - Ja po prostu chcę tę piosenkę nagrać z miłością do Zbyszka, z zachwytem nad jego talentem - podkreśla.

Jaką piosenkę Halina Frąckowiak zaśpiewa na Festiwalu Zbigniewa Wodeckiego? Jaki ma tytuł piosenka, którą dostała od Zbigniewa Wodeckiego? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Gość: Halina Frąckowiak (artystka, piosenkarka)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 17.26

ag

Czytaj także

Halina Frąckowiak zdradza sekrety powstania "Blaszanego pudełka"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 15:00
- Igor Jaszczuk zaproponował mi kilka piosenek. Podchodziłam do tego ostrożnie. Pewnego razu zadzwonił i powiedział: wiem jaką piosenkę mam dla Pani napisać – wspomina Halina Frąckowiak, opowiadając, że artysta poznawał ją dzięki programom z jej udziałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2016. Halina Frąckowiak wyróżniona Diamentowym Mikrofonem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 08:58
Wybitna piosenkarka i kompozytorka Halina Frąckowiak została laureatem Diamentowego Mikrofonu, nagrody dla najwybitniejszych twórców radiowych. Wyróżnienie laureatce wręczyli, podczas koncertu Superpremiery na opolskim festiwalu piosenki, prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk i dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński. - Dziękujemy za pani przeboje i pani postawę – podkreśliła prezes PR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy cisza jest towarem luksusowym?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 16:10
Żyjemy w czasach hałasu. Dźwięki atakują nas ze wszystkich stron: szum samochodów, komputerów, dzwonki telefonów, sami to potęgujemy słuchając wiadomości, muzyki...
rozwiń zwiń