X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przestępczość narkotykowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 18:37
W 2016 roku aresztowano Cezarego P., którego media nazwały "dealerem warszawskich celebrytów". Klientami, którzy kupowali od niego kokainę było wiele znanych osób. W ręce policji wpadł notes Cezarego P., w którym drobiazgowo odnotowywał kto, kiedy i ile od niego kupił. Są tam ponoć bardzo znane nazwiska.
Audio
  • Amfetamina i kokaina - narkotyki sprzedawane w Polsce (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/one photo

Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy, zwraca uwagę, że tabloidy już upubliczniły część nazwisk z notesu. Jego zdaniem media skupiły się na celebrytach. - Bardziej chciałbym się skupiać na menadżerach, na tych, którzy rządzą pieniądzem, którzy decydują o ważnych transakcjach - wyjaśnia. Z dostępnych mu nieoficjalnych informacji wynika, że w notesie są nazwiska ludzi, mających wiele do powiedzenia w świecie finansjery. Ponieważ sprawa jest delikatna i śledztwo trwa nie chce podawać nazwisk do publicznej wiadomości.

Młodszy aspirant Michał Gaweł przyznaje, że jest bardzo dużo spraw dotyczących handlu i używania narkotyków. Przy każdej z komend wojewódzkich jest wydział ds. zwalczania przestępstw związanych z narkotykami. Zauważa, że ta przestępczość cały czas się zmienia, a kokaina, to narkotyk ludzi bogatych. - W sprawie notesu Cezarego P. żadnych informacji nie możemy podawać, bo cały czas toczy się śledztwo - mówi młodszy aspirant. Zapewnia, że policjanci cały czas pracują i prowadzą rozpoznanie.

Artur Malczewski, ekspert, podkreśla, że w Polsce przeważa amfetamina, zaś kokaina to narkotyk ludzi, których na nią stać. - Jeśli ktoś może zapłacić 200, 250 czy 300 złotych za gram narkotyku, który działa 10-15 minut, a amfetamina jest kilka razy tańsza i działa dwie godziny to jest różnica - mówi.

Posłuchaj nagrania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: młodszy aspirant Michał Gaweł (Komenda Główna Policji), Piotr Nisztor (dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej"), Artur Malczewski (kierownik Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 17.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka akcja CBŚP z udziałem ponad tysiąca policjantów. Prawie 40 zatrzymanych pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:08
Ponad 1 tys. policjantów uczestniczyło w poniedziałkowej operacji zatrzymania dwóch gangów pseudokibiców na Śląsku i w Małopolsce. Zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców – podało CBŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjanci z CBŚP zlikwidowali wytwórnię amfetaminy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 07:53
Podczas akcji w powiecie grójeckim, zabezpieczono ponad 2,6 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można otrzymać prawie 4 kilogramy narkotyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny cios w przestępczość narkotykową. CBŚP zatrzymało pięć osób

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 10:07
Funkcjonariusze z bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób podejrzanych o handel kokainą, marihuaną oraz MDMA. W prowadzonym blisko rok śledztwie zarzuty usłyszało już 12 osób.
rozwiń zwiń