X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problemy PGE a bezpieczeństwo energetyczne Polski. Czy jest się czego obawiać?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 18:47
Goście Debaty Jedynki: Jerzy Bielewicz i Artur Bartoszewicz rozmawiali o energetyce Polski. W debacie w szczególny sposób został zaakcentowany wątek Polskiej Grupy Energetycznej.
Audio
  • Bezpieczeństwo energetyczne. Czy w Polsce może zabraknąć prądu? (Debata Jedynki)
O 13.15 padł rekord zapotrzebowania na moc w szczycie porannym okresu letniego.
O 13.15 padł rekord zapotrzebowania na moc w szczycie porannym okresu letniego.Foto: yelantsevv/shutterstock

Jerzy Bielewicz powiedział, że w Polsce mamy sektory energetyczne, które są bezpieczne, np. paliwowy i gazu naturalnego. Jednak są i takie, których sytuacja jest w pewien sposób problematyczna.

- Jeżeli spojrzeć na energetykę szeroko, to nie tylko rynek energii elektrycznej, ale również paliwowy i gazu naturalnego, to widzimy, że są sektory, w których państwo daje radę, ale są i sektory, w których nie jest tak różowo. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że od 2022 roku Polska stanie się eksporterem bezpieczeństwa energetycznego, jeśli mówimy o rynku paliwowym i gazu naturalnego. Ale nie ma co ukrywać, ze brakuje nam decyzji, jeśli chodzi o miks energetyczny – powiedział Jerzy Bielewicz.

Jedną z kluczowych ról w zarządzie PGE odgrywa Wojciech Kowalczyk, który był autorem programu restrukturyzacji górnictwa w czasie rządów Ewy Kopacz. Wtedy głównym założeniem programu było wygaszanie istniejących kopalń. A potem był autorem programu restrukturyzacji górnictwa w czasie rządów Beaty Szydło i wtedy tezą przyświecającą programowi było utrzymanie wydobycia i istniejących kopalń. Czy na tym polega rola eksperta?

- Jeżeli ktoś w zależności od okoliczności buduje zupełnie inną ekspertyzę to zawsze jest dyskusyjne. Ale tutaj tak naprawdę mamy do czynienia z brakiem ciągłości pewnego podejścia do sektora górniczego – mówił Artur Bartoszewicz.

Jakie problemy PGE przewiduje Jerzy Bielewicz? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.    

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: Artur Bartoszewicz (ekonomista SGH), Jerzy Bielewicz (finansista)

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 17.28

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Incydenty na stadionach - chuligaństwo czy forma protestu?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 18:50
Mecz Lech-Legia z 20 maja został przerwany w 76 minucie, kiedy to kibice Lecha wrzucili race na boisko, a do akcji wkroczyła policja. Skąd bierze się problem z pseudokibicami i jak go rozwiązać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przestępczość narkotykowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 18:37
W 2016 roku aresztowano Cezarego P., którego media nazwały "dealerem warszawskich celebrytów". Klientami, którzy kupowali od niego kokainę było wiele znanych osób. W ręce policji wpadł notes Cezarego P., w którym drobiazgowo odnotowywał kto, kiedy i ile od niego kupił. Są tam ponoć bardzo znane nazwiska.
rozwiń zwiń