Problemy PGE a bezpieczeństwo energetyczne Polski. Czy jest się czego obawiać?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 18:47
Goście Debaty Jedynki: Jerzy Bielewicz i Artur Bartoszewicz rozmawiali o energetyce Polski. W debacie w szczególny sposób został zaakcentowany wątek Polskiej Grupy Energetycznej.
Audio
  • Bezpieczeństwo energetyczne. Czy w Polsce może zabraknąć prądu? (Debata Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: yelantsevv/shutterstock

Jerzy Bielewicz powiedział, że w Polsce mamy sektory energetyczne, które są bezpieczne, np. paliwowy i gazu naturalnego. Jednak są i takie, których sytuacja jest w pewien sposób problematyczna.

- Jeżeli spojrzeć na energetykę szeroko, to nie tylko rynek energii elektrycznej, ale również paliwowy i gazu naturalnego, to widzimy, że są sektory, w których państwo daje radę, ale są i sektory, w których nie jest tak różowo. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że od 2022 roku Polska stanie się eksporterem bezpieczeństwa energetycznego, jeśli mówimy o rynku paliwowym i gazu naturalnego. Ale nie ma co ukrywać, ze brakuje nam decyzji, jeśli chodzi o miks energetyczny – powiedział Jerzy Bielewicz.

Jedną z kluczowych ról w zarządzie PGE odgrywa Wojciech Kowalczyk, który był autorem programu restrukturyzacji górnictwa w czasie rządów Ewy Kopacz. Wtedy głównym założeniem programu było wygaszanie istniejących kopalń. A potem był autorem programu restrukturyzacji górnictwa w czasie rządów Beaty Szydło i wtedy tezą przyświecającą programowi było utrzymanie wydobycia i istniejących kopalń. Czy na tym polega rola eksperta?

- Jeżeli ktoś w zależności od okoliczności buduje zupełnie inną ekspertyzę to zawsze jest dyskusyjne. Ale tutaj tak naprawdę mamy do czynienia z brakiem ciągłości pewnego podejścia do sektora górniczego – mówił Artur Bartoszewicz.

Jakie problemy PGE przewiduje Jerzy Bielewicz? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.    

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: Artur Bartoszewicz (ekonomista SGH), Jerzy Bielewicz (finansista)

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 17.28

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Incydenty na stadionach - chuligaństwo czy forma protestu?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 18:50
Mecz Lech-Legia z 20 maja został przerwany w 76 minucie, kiedy to kibice Lecha wrzucili race na boisko, a do akcji wkroczyła policja. Skąd bierze się problem z pseudokibicami i jak go rozwiązać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przestępczość narkotykowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 18:37
W 2016 roku aresztowano Cezarego P., którego media nazwały "dealerem warszawskich celebrytów". Klientami, którzy kupowali od niego kokainę było wiele znanych osób. W ręce policji wpadł notes Cezarego P., w którym drobiazgowo odnotowywał kto, kiedy i ile od niego kupił. Są tam ponoć bardzo znane nazwiska.
rozwiń zwiń