X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspólnota europejska jest coraz mniej wspólna?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 19:08
Rozpaczliwe szukanie ratunku choćby w kwestii imigrantów powoduje kruszenie i tak już nadwyrężonej europejskiej solidarności. Do czego to może prowadzić, pokazali Brytyjczycy.
Audio
  • Sprawa solidarności Unii Europejskiej (Debata Jedynki)
Mija 15 lat od przystąpienia polski do UE.
Mija 15 lat od przystąpienia polski do UE.Foto: Shutterstock

Unia Europejska targana jest wewnętrznymi sprzecznościami. Część problemów, z którymi nie umie sobie poradzić sama – sprokurowała. Kto burzy unijną solidarność od wewnątrz, a może od zewnątrz?

Odpowiedzi na to pytanie starała się udzielić Izabela Kloc z Prawa i Sprawiedliwości. - Unia jest targana wieloma kryzysami. Trzeba pamiętać, że Unia Europejska jest po to, by chronić zwykłe szczęście obywateli. Dziś widzimy, że obywatele w UE już nie czują się bezpiecznie. Z jednej strony kryzys migracyjny i demografia, a z drugiej terroryzm i kwestia granic - powiedziała.

Marta Golbik z PO uważa, że za rozpad solidarności UE odpowiadają same państwa członkowskie. - Unia Europejska jest wspólnotą pewnych zasad, których przestrzegamy, ale również wspólnotą państw, które nie mają granic. W związku z tym wszystkie zagrożenia, które pojawiają się z zewnątrz wobec Unii są naszymi wspólnymi zagrożeniami - przyznała.

Piotr Apel z Kukiz’15 stwierdził, że przyczyn problemu europejskiej solidarności nie szukamy we właściwych miejscach. – Cały czas mówimy tylko o łataniu dziury, którą statek Europa złapał z napotkaną rzeczywistością. Jedną z przyczyn jest uzyskiwanie dużych pieniędzy przez duże korporacje w Afryce, wspieranie tych dużych firm przez wszystkie europejskie rządy. Nie patrzymy na to, co spowodowało tak duży napływ ludności afrykańskiej do Europy - powiedział.

Solidarność pojmowana jako wspólnota działań, podyktowana wspólnotą interesów, jest jedną z osi - oprócz czterech swobód przepływu towaru, usług, kapitału i osób - wokół której ukonstytuowała się Unia Europejska.

Zapraszamy do wysłuchania całej Debaty.  

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Piotr Apel (Kukiz'15), Izabela Kloc (PiS), Marta Golbik (PO)

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 17.24

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz większe rozdźwięki między USA i Europą

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 18:56
Rola Stanów Zjednoczonych w kształtowaniu światowego ładu po II wojnie światowej jest bezdyskusyjna. W skrócie można powiedzieć, że Amerykanie krzewią demokrację i zasady wolnego rynku oraz - o ile to możliwe - gwarantują bezpieczeństwo na naszym globie. W dużej mierze USA realizują swe powołanie dzięki transatlantyckim więzom łączącym ich i Kanadę z Europą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izolacja, dialog czy dialog pozorowany? Relacje Polski z UE

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 18:38
W jakich relacjach jest Polska z Unią Europejską? Czy kwestia praworządności jest tylko przykrywką w sporze Polski z Komisją Europejską? O tym rozmawiali goście "Debaty Jedynki": Maciej Szymanowski, Tomasz Grosse i Piotr Buras.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susza w Polsce: 4 mln ha upraw idą na straty. Będzie gorzej?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:59
Lato astronomiczne rozpoczęło się 21 czerwca, ale lato klimatyczne trwa w Polsce już od dwóch miesięcy. To miesiące ubogie w opady. Co to oznacza dla rolników? Jak należy im pomóc? Czy ceny żywności pójdą w górę? Czy rolnictwo innych krajów również jest bezradne wobec pogody? O tym debatowali goście audycji: prof. Andrzej Kowalski i Mirosław Maliszewski.
rozwiń zwiń