X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kogo start upy?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 18:16
Czy młodzi się interesują się nowymi modelami biznesowymi, tzw. start upami? O tym debatowali goście Debaty Jedynki: Patrycja Serafin (NZS), Aleksandra Adamowicz (Forum Młodych Konfederacji Lewiatan), Mateusz Szymański (Komisja Młodych NSZZ "Solidarność").
Audio
Uczestnicy środowej Debaty Jedynki
Uczestnicy środowej "Debaty Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Start up" w ostatnim czasie jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Najkrócej mówiąc, chodzi o to, by aby rozpocząć działalność gospodarczą należy wykazać się inicjatywą. Oczywiście potrzebne jest też wsparcie. W Polsce preferowana jest działalność innowacyjna związana z nowoczesnymi rozwiązaniami. Minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że dofinansowanie otrzyma 400 start upów.

Patrycja Serafin powiedziała, że młodzi są bardzo zainteresowani modelami biznesowymi. – Studiuję na wydziale ekonomicznym, obserwuję jak wygląda cała sytuacja i widzę, że wśród moich znajomych jest wiele osób podejmujących takie działania. Widzę, że w start upach chodzi o innowacyjność i o technologie, dlatego tymi modelami biznesowymi interesuje się głównie młodzież z uczelni technicznych – przyznała.

Minimum 25 proc. start upów, które będą uczestniczyć w tym programie ma być wyodrębnione w dziesięciu obszarów, tzw. obszarów perspektywicznych, np. sztuczna inteligencja, biogospodarka, cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasto, czy technologie kosmiczne. – To nie są terminy bliskie każdemu – powiedziała Aleksandra Adamowicz. – Te wszystkie dziedziny są perspektywiczne, ale należy się zastanowić, czy w ogóle mamy w Polsce potencjał – przyznała.

Z kolei Mateusz Szymański zaleca pewną ostrożność. - Generalnie, jeśli mówimy o start upach i zaczynaniu działalności gospodarczej, to widzimy szereg zachęt finansowych na projekty, które są bardzo ryzykowne. Są statystyki, które mówią, że 9 na 10 start upów nie wypali – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Anna Grabowska

Goście: Patrycja Serafin (NZS), Aleksandra Adamowicz (Forum Młodych Konfederacji Lewiatan), Mateusz Szymański (Komisja Młodych NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 17.24

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gminy liderem polityki senioralnej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 18:45
Wśród samorządów istotnie wzrasta zainteresowanie tworzeniem domów dziennego pobytu i klubów Senior+. Liczba zainteresowanych przerasta liczbę miejsc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajęcia komornicze - co wolno komornikowi?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 17:00
Pensja, emerytura, renta to dochody łatwe do zajęcia przez komornika, ale nie w całości. Ile więc komornik może z nich zabrać?
rozwiń zwiń