X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polska potrzebuje Marynarki Wojennej?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 18:00
Często słyszy się, że polska Marynarka Wojenna jest w ruinie, powoli tonie, wymaga przebudowy. Nawet pojawiają się sugestie, że należy ją zlikwidować. Jaki jest faktyczny stan polskich sił morskich? Debatowali o tym goście Jedynki: Jacek Bartosiak, Marek Świerczyński i kmdr. por. rezerwy Maksymilian Dura.
Audio
  • Jaki jest stan polskiej Marynarki Wojennej? (Debata Jedynki)
Parada morsko-lotnicza na wodach Zatoki Gdańskiej
Parada morsko-lotnicza na wodach Zatoki GdańskiejFoto: PAP/Roman Jocher

- Mam pełną świadomość, że Marynarka Wojenna potrzebuje odbudowy i to dzieło musi zostać zrealizowane. Jestem przekonany, że to zadanie uda się zrealizować i na czterechsetlecie bitwy oliwskiej będzie nowa infrastruktura i będą nowe jednostki z nowoczesnym uzbrojeniem – mówił prezydent Andrzej Duda 24 czerwca w Gdyni w dniu święta Marynarki Wojennej.  

W odpowiedzi na głosy optujące za likwidacją polskiej Marynarki Wojennej nasuwa się pytanie, czy Polska w ogóle jej potrzebuje. – Powinniśmy pytać nie czy, ale jaką. Jeżeli nie będziemy chronić jednostek pływających to zawsze znajdzie się sposób, by nam te jednostki zająć i nie dopuścić, by wpływały do naszych portów. Przykładów na to, że Marynarka Wojenna jest potrzebna, jest dużo więcej – mówił Maksymilian Dura.

Marek Świerczyński zgodził się ze zdaniem przedmówcy i dodał, że kiedyś Polacy byli rzeczywiście bardzo sceptycznie nastawieni do ochrony morskiej, ale to już się zmienia. – Polska stawia na morze. Szczycimy się, że mamy nowoczesny terminal kontenerowy w Gdańsku, mamy gazoport w Świnoujściu, za chwilę będziemy budować gazociąg, którego dojście również będzie na wybrzeżu. Musimy te instalacje chronić, ale musimy też – jako jeden z największych członków NATO obsłużyć sojusz – powiedział Marek Świerczyński.    

- Nawet najpotężniejsze państwa mają problem z tym, żeby starczyło pieniędzy na wszystkie wyzwania – usprawiedliwiał stan polskiej Marynarki Wojennej Jacek Bartosik. – My bezwzględnie jej potrzebujemy. Natomiast musimy zadać pytanie, do jakich zadań jej potrzebujemy. Poza tym możemy stopniować potrzeby. Nie potrzebujemy lotniskowców ani oceanicznej floty, bo nie jesteśmy państwem oceanicznym – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jacek Bartosiak (Fundacja Pułaskiego), Marek Świerczyński (Polityka Insight), komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura (portal Defence24).

Data emisji: 5.07.2018

Godzina emisji: 17.25

abi/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instruktor WOPR: polskie rzeki nie nadają się do kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 12:57
- Jest to efekt pięknej pogody, która jest katalizatorem do coraz większej ilości ofiar - tak tragiczne statystyki dot. utonięć w polskich zbiornikach wodnych ocenia Jerzy Burski, instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Święcicki: Polska może zostać ukarana za łamanie praworządności

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:51
- Dynamika wydarzeń w Komisji Europejskiej była samoistna. Już przedtem zanosiło się, że takie postanowienie Komisja Europejska wyda - mówił w audycji "W samo południe" Marcin Święcki, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Marcin Smolik: wyniki tegorocznych matur na poziomie z lat poprzednich. Lepiej wypadł język polski, słabiej matematyka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 13:14
- Wyniki tegorocznych matur były podobne jak w latach poprzednich. Wychodzimy z założenia, że maturę powinni zdać Ci, którzy się do niej dobrze przygotowali. Większy odsetek zdających to absolwenci liceów – mówi w audycji "W samo południe" dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
rozwiń zwiń