X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert o problemie hałasu w mieście. "Walczenie z nim jest trochę jak walka z wiatrakami"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 18:53
- Ludzie, którzy przyzwyczaili się do dźwięku jeżdżących samochodów, nagle są bombardowani hałasem coraz głośniejszych rozmów. Trudno jest zmierzyć się z tym problemem - mówił na antenie radiowej "Jedynki" Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Gościem debaty była również Alina Szklaruk ze Stowarzyszenia Koalicja: "ciszej proszę".
Audio
  • Jacek Szołtysek i Alina Szklaruk o hałasie w mieście (Debata Jedynki)
Widok na centrum Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Widok na centrum Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukas Bischoff/shutterstock

Mieszkanie w mieście w pobliżu miejsc, gdzie toczy się życie nocne, dla wielu może być uciążliwe. O tym, jak uwzględniać potrzeby tych, którzy chcą odpoczywać w ciszy, ale i tych, co chcą się bawić przy głośnej muzyce i jak reagować na skargi umęczonych hałasem, rozmawiali w "Debacie Jedynki" Alina Szklaruk ze Stowarzyszenia Koalicja: "ciszej proszę" oraz Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

- Nie da się całkowicie uniknąć hałasu. Towarzyszy on bowiem naszemu życiu od pierwszego momentu, jak pojawiamy się na świecie. Jest to zatem część naszej natury. Ponadto w naszym działaniu towarzyszy hałas, co jest rzeczą oczywistą - mówił Szołtysek. 

Ekspert dodał, że ludzie, którzy przyzwyczaili się do dźwięku jeżdżących samochodów, nagle są bombardowani hałasem coraz głośniejszych, weselszych rozmów. - Trudno jest zmierzyć się z tym problemem w sposób zdecydowany. Walczenie z hałasem jest trochę jak walka z wiatrakami. Możemy apelować, ale to nie musi odnieść skutku. Natomiast można zaproponować pewne kompromisowe rozwiązania - przekonywał gość radiowej "Jedynki".

Alina Szklaruk przyznała natomiast, że z uciążliwym hałasem spotyka się codziennie, dlatego postanowiła założyć stowarzyszenie, które miałoby nagłośnić ten problem. - Naszym pierwszym sukcesem po rozpoczęciu działania przez stowarzyszenie było to, że uznano hałas za realny kłopot i zaczęto coś z tym robić. Rada dzielnicy Warszawy przyjęła nawet specjalną uchwałę, zgodnie z którą hałas w niektórych okolicach w godzinach 22-6 powinien być wytłumiony - mówiła. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Alina Szklaruk (Stowarzyszenie Koalicja: "ciszej proszę"), Jacek Szołtysek (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)

Data emisji: 6.07.2018

Godzina emisji: 17.29

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PSL: Polacy nie mogą ponosić kosztów błędnych decyzji rządzących

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 12:02
- Nie chciałbym, żeby w Unii Europejskiej dochodziło do takich debat na temat Polski. Wolałbym, by prezentować nasze osiągnięcia, nasz dorobek, nasz wkład w zjednoczenie Unii Europejskiej i zjednoczenie państw europejskich - mówił w audycji "W samo południe" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń