X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim będzie dziecko z puntu widzenia prawa? Nowy projekt Rzecznika Praw Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 18:38
Rzecznik Praw Dziecka przedstawił projekt kodeksu rodzinnego. Jak mówił Marek Michalak, to przełom w myśleniu o dziecku i rodzinie, w której się wychowuje.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: reksik004/Pixabay

Projekt w jednym akcie prawnym reguluje prawo rodzinne w trzech obszarach: prawa materialnego, procesowego i prawa wykonawczego. - Projekt jest zwieńczeniem dziesięcioletniego urzędowania RPD i wieloletniej racy komisji. Jest pomyślany jako wywołanie dyskusji publicznej. Prawo rodzinne nie może powstać siłami jednej strony – powiedziała prof. Barbara Smolińska-Theissn, społeczny doradca RPD.

ciąża alkohol 1200.jpg
"Kocham. Nie piję". Alkohol w ciąży zabija

Okazuje się, że niektóre jego zapisy kodeksu mogą budzić wątpliwości niektórych środowisk, np. zapis definiujący dziecko jako istotę od poczęcia do pełnoletności. – Przyznam, że ta zmiana zaproponowana przez Rzecznika Praw Dziecka budzi największe kontrowersje, dlatego, że wprowadza bardzo niebezpieczne zmiany, które będą miały dalekosiężne negatywne skutki. Życie płodu zostaje zrównane z życiem kobiety i ma większą wartość niż życie kobiety – tłumaczyła Agnieszka Grzybek z Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji.

- W tym zapisie chodziło o to, by chronić dziecko nie w fazie zygoty, tylko wtedy, gdy jego życie jest zagrożone. Okres płodowy dziecka powinien być chroniony wtedy, gdy ona staje się szkodnikiem dla swojego dziecka – mówiła Mirosława Kątna, przewodnicząca komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Do tej pory definicja dziecka w kodeksie rodzinnym nie była uwzględniana. – Jedyna definicja, jaka była to w ustawie o RDP. Natomiast w konwencji praw dziecka określa się dziecko jako istotę ludzką do pełnoletności. Konwencja ustala granicę górną, ale nie ma granicy dolnej – powiedziała sędzia Agnieszka Rękas.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: sędzia Agnieszka Rękas (członek komisji kodyfikacyjnej przy Rzeczniku Praw Dziecka), prof. Barbara Smolińska-Theissn (społeczny doradca RPD, Akademia Pedagogiki Specjalnej), Mirosława Kątna (przewodnicząca komitetu Ochrony Praw Dziecka), Agnieszka Grzybek (Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER)

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 17.23

abi/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: burze są trudne do prognozowania, ponieważ jest to zjawisko lokalne

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 13:43
- Jeżeli nie mamy żadnej możliwości, żeby gdzieś się schronić, trzeba przykucnąć, złoczyć stopy i po prostu przeczekać - mówi Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Skywarn Polska. Gość Jedynki opowiedział o częstotliwości burz w Polsce, systemie ostrzegania przed tym zjawiskiem pogodowym oraz sposobami ochrony przed nim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: interwencja na rynku rolniczym jest niezbędna, ale nie zastąpi wolnego rynku

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 13:43
- W ostatnich latach obserwujemy olbrzymie wahania na rynku. Rolnicy nie są w stanie się do nich dostosować - mówił w audycji "W samo południe" profesor Andrzej Kowalski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Gość Krzysztofa Grzesiowskiego komentował sytuację w polskim rolnictwie oraz zapowiedź rządowego wsparcia dla tej gałęzi gospodarki.
rozwiń zwiń