Wybory samorządowe 2018. Czeka nas rekordowa frekwencja?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 18:17
Według sondażu przeprowadzonego przez Katar Millward Brown wynika, że 73 proc. Polaków planuje oddać głos w wyborach samorządowych.
Audio
  • Polacy chętnie oddają głosy na samorządowców (Debata Jedynki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: vchal/shutterstock

Marek Ast z prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, z czego wynika zainteresowanie Polaków wyborami samorządowymi. - Samorządy decydują o sprawach najbliższym Polakom. Poza tym również olbrzymia liczba osób kandydujących powoduje, że frekwencja jest z reguły wysoka – przyznał.

1200 domanski henryk.jpg
Henryk Domański: w kampanii wyborczej mocno akcentowane są problemy ogólnokrajowe

Wynik sondażu wskazuje, że te wybory będą dla Polaków istotne. Zdaniem Arkadiusza Myrchy z Platformy Obywatelskiej to będą najważniejsze wybory po 1989 roku. – To będzie pierwsza okazja do oceny trzech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości – powiedział.

Jego zdania nie podziela Łukasz Rzepecki z Kukiz'15. Zwrócił uwagę, że w większości samorządów jest koalicja PO-PSL. - Dotyczy to 15 na 16 województw. Więc to nie jest pokazanie czerwonej kartki rządzącym, ale ocena rządów PO i PSL w województwach – przyznał.

I tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, II tura – 4 listopada. Wyborcy otrzymają zestaw kart, w których oddadzą głos na kandydata do rady gminy lub miasta na prawach powiatu, rady powiatu, rady sejmiku wojewódzkiego, rady dzielnicy lub osiedla, wójta, burmistrza lub prezydenta.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość), Łukasz Rzepecki (Kukiz’15)

Data emisji: 21.08.2018

Godzina emisji: 17.25

abi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak