X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ulepszyć polską służbę zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 18:33
W ubiegłym tygodniu w Krynicy na Forum Ekonomicznym odbyła się konferencja "Wspólnie dla Zdrowia", podczas której premier oraz ministrowie rozmawiali o wyzwaniach stojących przed służbą zdrowia. W "Debacie" zastanawiamy się, jak ją finansować oraz jaka powinna być w tym rola samorządów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Mamy pewne sukcesy w niektórych dziedzinach medycyny, gdzie dokonaliśmy znaczącego postępu – mówi dr Jerzy Gryglewicz. - Mamy już doskonale wyposażone ambulanse oraz świetne lotnicze pogotowie ratunkowe – dodaje. Jednak zaznacza, że na przestrzeni lat okres oczekiwania na lekarzy specjalistów uległ znacznemu pogorszeniu. - Problemem jest brak lekarzy oraz ich odpływ z publicznej służby zdrowia do prywatnej – mówi.

Dariusz Wasilewski z Fundacji Republikańskiej wskazuje, że najważniejszy jest system. - System zapewnia pewną stabilizację, sprawiedliwe reguły, jasne kryteria. Obecnie pacjent nie czuje się bezpiecznie, nie wie jakie ma prawa – mówi i określa, co powinno się teraz finansować. – Nie powinniśmy inwestować w bazę szpitalną, tylko tworzyć rozwiązania, które dałyby możliwość realizacji świadczeń w warunkach ambulatoryjnych – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Gość: Dariusz Wasilewski (Fundacja Republikańska), dr Jerzy Gryglewicz (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 10.09.2018
       
Godzina emisji: 17.30

kwh/abi 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe 2018. Czeka nas rekordowa frekwencja?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 18:17
Według sondażu przeprowadzonego przez Katar Millward Brown wynika, że 73 proc. Polaków planuje oddać głos w wyborach samorządowych.
rozwiń zwiń