X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaką ocenę można byłoby wystawić reformie edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 18:33
Dla prawie 4 600 000 uczniów rozpoczął się nowy rok szkolny, w którym zarówno dzieci, jak i rodziców czeka wiele zmian. Ostatni rocznik opuści wygaszane gimnazja, z kolei ósmoklasiści po raz pierwszy napiszą egzamin kończący szkołę podstawową. Wszyscy uczniowie objęci są rządowym programem "Dobry start".
Audio
Goście Debaty Jedynki i prowadzący - Henryk Szrubarz
Goście "Debaty Jedynki" i prowadzący - Henryk SzrubarzFoto: Mateusz Rekłajtis/Polskie Radio

Celem reformy jest podniesienie jakości kształcenia. Czy w obecnych warunkach ten cel jest realizowany? – Wszystko przebiega z nowym planem – powiedział w audycji wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. – Pojawiają się głosy krytyczne, ale one pojawiają się zawsze z każdym nowym rokiem szkolnym i dotyczą zbyt ciężkich plecaków, planów lekcji itp. Wiadomo, że po pewnym czasie te wszystkie rzeczy się normują – uspokajał wiceminister.

Ale czy zmiany w polskich szkołach dotknęły właściwych spraw? – Zmiany powinny dotyczyć przede wszystkim jakości nauczania, a nie tylko struktury. Coraz częściej nauczyciele podejmują wysiłek dokonywania zmiany oddolnie – powiedziała prof. Małgorzata Żytko.

Wielu rodziców zarzuca ministerstwu, że reforma edukacji doprowadziła do absurdalnej sytuacji, że dzieci chodzą do szkoły w trybie zmianowym. – Wątek późnych godzin prowadzenia lekcji i ciężkich tornistrów jest pomyłką, bo to są technikalia, które można załatwić na poziomie szkoły. Sedno problemu tej reformy w debacie publicznej nie istnieje – powiedział dr Paweł Poszytek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Małgorzata Żytko (Zakład Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli, Wydział Pedagogiczny UW), Maciej Kopeć (Ministerstwo Edukacji Narodowej), dr Paweł Poszytek (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 17.25

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: reforma szkolnictwa wyższego poszerza autonomie uczelni

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 07:50
 - Wydaje mi się, że protestujący starają się upolityczniać tę ustawę. Proszę zwrócić uwagę na to, kto protestuje - środowiska skrajnie lewicowe. Ta ustawa jest zwieńczeniem wcześniejszych reform - mówił w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń