X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"ACTA 2" - blaski i cienie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:33
Europarlament przegłosował budzący duże kontrowersje projekt dyrektywy o ochronie praw autorskich na jednolitym unijnym rynku. Potocznie projekt określany jest jako "ACTA 2".
Audio
  • ACTA 2, co to oznacza dla internetu? (Debata Jedynki)
Tomasz Kurzak (L) i Piotr Iwicki (P)
Tomasz Kurzak (L) i Piotr Iwicki (P)Foto: Dariusz Krępski/Polskie Radio

Jedni się cieszą, że wreszcie prawa twórców (w tym dziennikarzy) będą chronione, a ich praca uczciwie opłacana, inni wieszczą śmierć wolnego internetu. Różne głosy też słychać jeśli chodzi o internetowych gigantów, bo jedni twierdzą, że to oni najwięcej stracą na nowych przepisach, inni zaś, że oni właśnie zyskają.

Joanna Kulesza uważa, że dyrektywa nie będzie oznaczać cenzury internetu. - Jest raczej potwierdzeniem istniejącego stanu – mówi ekspert. Zwraca uwagę, że dyrektywa przechyla szalę na stronę korporacji multimedialnych i dużych wydawnictw, więc nie jest kompromisem.

Redaktor Tomasz Kurzak zauważa, że to jest na razie projekt, wiec nie wiadomo, jaka będzie wersja końcowa. Radzi, aby wstrzymać się z ocenami do publikacji finalnego.

Piotr Iwicki podkreśla, że prawa autorskie to wąska specjalizacja. - Mówimy o dyrektywie porządkującej - zauważa. Po jej przyjęciu będzie musiała być jeszcze zaimplementowana przez wszystkie państwa, które mogą dokonać w niej zmian.
Czy można będzie udostępniać linki do ciekawych dla nas publikacji? Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Goście: Joanna Kulesza (ekspert prawa nowych technologii Wydział Prawa Uniwersytet Łódzki), Piotr Iwicki (artysta, publicysta), Tomasz Kurzak (redaktor "Komputer Świat")

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 17.25

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ACTA 2. Czy Unia Europejska chce ocenzurować internet?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 12:55
- Zaprezentowany przez Komisję Europejską projekt dyrektywy zawiera przepisy, które wchodząc w życie w tej formie ograniczałyby możliwości swobodnego przepływu informacji. Nie zgodziliśmy się na to - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lewandowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Wiśniewska: "ACTA 2" to czarny dzień wolności słowa w internecie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 18:06
Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczący internetu, tzw. "ACTA 2". – Będzie koniec z filmami z wakacji czy recenzjami online – mówiła w "Rozmowie PR24” Jadwiga Wiśniewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń