X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ricardo Fanchini. Kim jest polski Al Capone?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:40
Gangster, przemytnik i superboss międzynarodowej mafii. Niedawno wyszedł na wolność w USA. Czy Polska będzie występować o jego ekstradycję?
Audio
  • Czy Polska będzie występować o ekstradycję Fanchiniego? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: płk. Zenon Parchimowicz i Przemysław Wojciechowski oraz prowadzący Witold Gadowski
Goście "Debaty Jedynki": płk. Zenon Parchimowicz i Przemysław Wojciechowski oraz prowadzący Witold Gadowski Foto: Polskie Radio

Ostatni ślad działalności Fanchiniego znajdujemy w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie.

– Podobno ludzie związani z Fanchinim albo ludzie powołujący się na znajomości z nim, odwiedzali osoby odpowiedzialne za procesy reprywatyzacyjne w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że ci ludzie lokowali swoje pieniądze w tych kamienicach i ziemiach, w sposób przestępczy je przejmowali i dużo na tym zarabiali – powiedział dziennikarz śledczy Przemysław Wojciechowski.

Fanchini ujawnił interesy mafii, także tej działających w Polsce. Ujawnił finanse i powiązania polityczne. Zeznania Fanchiniego w Stanach Zjednoczonych były dla amerykańskich służb bezcenne. Do Polski zza oceanu nic nie przeciekło, co więcej, nikt w Polsce się tym nie interesuje.  

- Jak w Polsce Policja dotykała różnych jego spraw, to - szczerze mówiąc - tam nigdzie nie było Fanchiniego wprost. Przemycał alkohole, elektronikę, a w nich znajdowała się heroina. Dziś, gdzieś w Azji zajmuje się krewetkami. Kto wie, co będzie szło w tych paczkach? – przyznał płk. Zenon Parchimowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Przemysław Wojciechowski (dziennikarz śledczyTVP), płk. Zenon Parchimowicz (emerytowany śledczy CBA)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 17.26

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego niektórzy politycy zaufali Fundacji Otwarty Dialog? Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 21:43
O Fundacji Otwarty Dialog i służbach specjalnych rozmawiali goście audycji "Nisztor Pyta": dziennikarz śledczy, Witold Gadowski i były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, płk Mieczysław Tarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa odsłona w sprawie SKOK Wołomin  

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:03
- Afera SKOK Wołomin to rozegrany scenariusz z filmu "Vabank” -uważa Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała. Gość Jedynki ujawnia kolejne fakty dotyczące upadku spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstradycja Dariusza Przywieczerskiego. "Wyrok jest symboliczny"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:03
Proces ekstradycji Dariusza Przywieczerskiego zakończony. Skazany w aferze FOZZ biznesmen jest już w Polsce, gdzie odsiedzi wyrok 2,5 roku więzienia. Procedura związana z osadzeniem go w zakładzie karnym już się rozpoczęła.
rozwiń zwiń