Ricardo Fanchini. Kim jest polski Al Capone?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:40
Gangster, przemytnik i superboss międzynarodowej mafii. Niedawno wyszedł na wolność w USA. Czy Polska będzie występować o jego ekstradycję?
Audio
  • Czy Polska będzie występować o ekstradycję Fanchiniego? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: płk. Zenon Parchimowicz i Przemysław Wojciechowski oraz prowadzący Witold Gadowski
Goście "Debaty Jedynki": płk. Zenon Parchimowicz i Przemysław Wojciechowski oraz prowadzący Witold Gadowski Foto: Polskie Radio

Ostatni ślad działalności Fanchiniego znajdujemy w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie.

– Podobno ludzie związani z Fanchinim albo ludzie powołujący się na znajomości z nim, odwiedzali osoby odpowiedzialne za procesy reprywatyzacyjne w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że ci ludzie lokowali swoje pieniądze w tych kamienicach i ziemiach, w sposób przestępczy je przejmowali i dużo na tym zarabiali – powiedział dziennikarz śledczy Przemysław Wojciechowski.

Fanchini ujawnił interesy mafii, także tej działających w Polsce. Ujawnił finanse i powiązania polityczne. Zeznania Fanchiniego w Stanach Zjednoczonych były dla amerykańskich służb bezcenne. Do Polski zza oceanu nic nie przeciekło, co więcej, nikt w Polsce się tym nie interesuje.  

- Jak w Polsce Policja dotykała różnych jego spraw, to - szczerze mówiąc - tam nigdzie nie było Fanchiniego wprost. Przemycał alkohole, elektronikę, a w nich znajdowała się heroina. Dziś, gdzieś w Azji zajmuje się krewetkami. Kto wie, co będzie szło w tych paczkach? – przyznał płk. Zenon Parchimowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Przemysław Wojciechowski (dziennikarz śledczyTVP), płk. Zenon Parchimowicz (emerytowany śledczy CBA)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 17.26

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego niektórzy politycy zaufali Fundacji Otwarty Dialog? Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 21:43
O Fundacji Otwarty Dialog i służbach specjalnych rozmawiali goście audycji "Nisztor Pyta": dziennikarz śledczy, Witold Gadowski i były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, płk Mieczysław Tarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa odsłona w sprawie SKOK Wołomin  

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:03
- Afera SKOK Wołomin to rozegrany scenariusz z filmu "Vabank” -uważa Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała. Gość Jedynki ujawnia kolejne fakty dotyczące upadku spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstradycja Dariusza Przywieczerskiego. "Wyrok jest symboliczny"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:03
Proces ekstradycji Dariusza Przywieczerskiego zakończony. Skazany w aferze FOZZ biznesmen jest już w Polsce, gdzie odsiedzi wyrok 2,5 roku więzienia. Procedura związana z osadzeniem go w zakładzie karnym już się rozpoczęła.
rozwiń zwiń