X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak odkrywać talenty sportowe wśród młodzieży?

W dzisiejszej audycji rozmawiamy, czy w młodszym pokoleniu można znaleźć wielkie talenty sportowe oraz czy mają szansę na rozwój.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: luvmybry/pixabay
O Audycji

Marcin Nowak, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego, uważa, że w Polsce znajdują się ludzie ze sportowymi zdolnościami, które nie zostaną odkryte. - Talenty marnują się wszędzie, chodzi o skalę – mówi, opowiadając, że jest wiele miejsc, do których sport nie dociera. – Stawiamy mocno na upowszechnianie, rozwój i uświadamianie rodzicom i nauczycielom, że sport u podstawy jest najważniejszy. Jeżeli to zaniedbamy, sukcesy naszych siatkarzy czy lekkoatletów będą przypadkowe – opowiada.

- Dużo się zmieniło w naszym kraju, mamy stadiony czy hale – mówi Cezary Gurjew, dziennikarz sportowy Polskiego Radia. Zgadza się z Marcinem Nowakiem, że wiele talentów się marnuje, jednak zaznacza, że udaje się je także odkryć. – Widać, ile jest ciekawych pomysłów, żeby szkolić młodzież i przyciągać do sportu – opowiada i dodaje, że są dyscypliny, w których duże znaczenie odgrywają pieniądze. - Dobry trener, który ma oko, potrafi wyłowić talent. One często giną, bo brakuje pieniędzy - wyjaśnia.

- Efektywny system szkolenia powinien zapewniać regularność sukcesów sportowych, mamy wszelki potencjał ku temu, żeby taki system stworzyć – mówi dr Łukasz Panfil z Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu. Gość audycji uważa, że niektórzy trenerzy nie wiedzą, czy powinni zajmować się upowszechnianiem danego sportu i zabawą, czy wyłanianiem talentów. - Jest coraz więcej trenerów i nauczycieli, którzy mają świadomość tego, że mają bardzo ważną rolę do spełnienia. Jeśli zadbamy o ich kompetencje, to będzie dobrze – dodaje.

 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Goście: Marcin Nowak (dyrektor departamentu sportu), Cezary Gurjew (dziennikarz sportowy Polskiego Radia), Dr Łukasz Panfil (Założyciel i Zarządzający Wydziałem Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, twórca koncepcji “Nowy Wymiar Edukacji dla Sportu”)


Data emisji: 5.10.2018


Godzina emisji: 17.32
kwh

Playlista