Pytania o taśmy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 18:53
Opublikowano zapis kolejnego nagrania powiązanego z tzw. aferą taśmową z 2014 roku. Wciąż nie wiadomo, kto te nagrania zlecił oraz kto nimi dysponuje.     
Audio
Łukasz Kister, Piotr Nisztor, Michał Majewski
Łukasz Kister, Piotr Nisztor, Michał Majewski Foto: Łukasz Kowalski / Polskie Radio

- Sytuacja jest chaotyczna, mamy do czynienia z wieloma osobami, które zostały nagrane – mówi Michał Majewski, dziennikarz. – Moim zdaniem służby polskiego państwa powinny się zainteresować tym, gdzie są te nagrania i doprowadzić do ich wychwycenia – zaznacza.  

- Mnie bardziej interesuje, kto jeszcze jest nagrany – odpowiada dr Łukasz Kister, ekspert bezpieczeństwa. - Tu jest najwięcej pytań do polskich służb specjalnych, dlaczego pozwalają na takie granie bezpieczeństwem narodowym w tak trudnej sytuacji geopolitycznej, w jakiej się znajdujemy – dodaje.

- Dzisiaj jest już za późno, żeby dowiedzieć się, kto taśmami dysponuje - mówi Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy. – To nie jest tajemnica, kto został nagrany. Możemy stwierdzić, że każda z osób, która uczestniczyła w spotkaniu w VIP-roomie, została nagrana – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Piotr Nisztor (dziennikarz śledczy), Michał Majewski (dziennikarz), dr Łukasz Kister (ekspert bezpieczeństwa)

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 17.27

kwh

Czytaj także

Dlaczego młodzi ludzie tak niechętnie głosują w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 18:37
Według badań na wybory samorządowe najrzadziej chodzą ludzie młodzi. Jaka jest tego przyczyna i jak to zmienić? O tym debatowali goście audycji Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych i Ewa Zielińska socjolog, uczestniczka akcji "Masz głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co finansują samorządy i skąd mają na to pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 18:30
Samorząd ma kluczowe znaczenie dla jakości życia obywateli. Jakie są zadania jednostek samorządu terytorialnego i skąd czerpią pieniądze na ich realizację? O tym dyskutowali goście audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet i finanse samorządów. Jak rozsądnie wydawać pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 18:49
Na niespełna trzy tygodnie przed pierwszą turą wyborów samorządowych pytamy o źródła dochodów samorządów, wydatki, długi oraz ich konsekwencje. 
rozwiń zwiń