X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Migracja Polaków. Jak samorządy mogą ich zatrzymać?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 18:53
Migracja znaczy tyle, co przesiedlenie. Tym jednym słowem, począwszy od zamierzchłych czasów, można byłoby opisać historię ludzkości. Migrację, ze względu na zasięg dzieli się na zewnętrzną - przekraczającą granice państw oraz wewnętrzną - w ramach danego kraju. Jaką rolę w łagodzeniu migracyjnych problemów mogą odegrać samorządy? Co zrobić na ich poziomie by emigranci wróili do kraju? Czy emigracja wewnętrzna jest jeszcze problemem polskich wsi i polskich małych miasteczek?
Audio
  • Migracja Polaków. Jak samorządy mogą ich zatrzymać? (Debata Jedynki)
Debata Jedynki 11.10.2018
Debata Jedynki 11.10.2018Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ludzie potrzebują perspektywy swojego rozwoju. Rolą samorządu jest, aby tę perspektywę im zapewnić. Samorząd ma ogromne spektrum możliwości tylko musi tego chcieć. Powinien także dbać o rozwój infrastruktury: drogowej, kolejowej oraz kanalizacje, wodociągi bo tego w wielu miejscach w Polsce cały czas brakuje - mówi w "Debacie Jedynki" Marek Szewczyk, członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, w wyborach samorządowych kandydujący do sejmiku województwa mazowieckiego.

Adam Orliński, sochaczewski radny PSL w sejmiku województwa mazowieckiego, ubiegający się o reelekcję, podkreśla, że Polacy wyjeżdżają za granicę, bo widzą tam lepsze warunki do życia, funkcjonowania, lepszego zarabiania. - W Polsce powinny być takie warunki, które sprawią, że jeżeli człowiek pracuje należycie wywiązując się ze swoich obowiązków, może godnie żyć, założyć rodzinę i pomyśleć o swoim własnym kącie - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

**

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Adam Orliński (sochaczewski radny PSL w sejmiku województwa mazowieckiego, ubiegający się o reelekcję), Marek Szewczyk (członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, w wyborach samorządowych kandydujący do sejmiku województwa mazowieckiego)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 17.28

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samorządy w walce o ekologiczną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 18:39
Według informacji zgromadzonych w bazie danych prowadzonej przez Europejska Agencję Środowiska w bazie 387 miast w pierwszej dziesiątce miast europejskich z największa ilością dni w roku, w których występują dopuszczalne przekroczenia stężenia pyłu PM 10 znajduje się aż sześć miast polskich.
rozwiń zwiń