X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa Fundacji Czartoryskich

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 18:53
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpiło do prokuratury o stwierdzenie, czy działanie Fundacji Czartoryskich było zgodne z jej statutem. Za kolekcję Fundacji Czartoryskich Ministerstwo zapłaciło sto milionów euro.  
Audio
  • Sprawa Fundacji Czartoryskich (Jedynka/Debata Jedynki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Alex Segre/Shutterstock

- Zakup takiej kolekcji przez Ministerstwo wzbudza różne dyskusje – mówi dr Beata Skrzydlewska z Katedry Muzeologii UKSW i przypomina, że zakupiono łącznie 86 tysięcy obiektów muzealnych. - Gdyby to wszystko zsumować i te wszystkie dzieła podzielić na pieniądze, które można by było zyskać, to wydaje się, że to sto milionów euro to nie jest kwota, którą państwo przepłaciło – zaznacza. - Umowa obejmuje także ewentualne roszczenia, związane z możliwym odzyskaniem ok. 840 dzieł z kolekcji – dodaje.

- Nie jest to tylko kwestia jednego czy dwóch znanych publicznie i bardzo cennych obrazów, ale kilkuset tysięcy artefaktów jednej z najsłynniejszych i najstarszych polskich kolekcji muzealnych – dodaje dr hab. Piotr Majewski z Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. - Cała sfera transakcji i negocjacji była poddawana kontroli organów, które się tym zajmują i one dotychczas nieprawidłowości nie stwierdziły – odpowiada.

- Państwo w sensie czysto informacyjnym źle rozegrało sprawę. Społeczeństwo powinno być przygotowane do tego, że toczą się takie negocjacje – opowiada Janusz Miliszkiewicz, publicysta. – Należało ludzi o tym przekonać, że rzeczywiście to było merytorycznie uzasadnione, a tego do dziś nie zrobiono – mówi. Gość audycji dodaje, że Ministerstwo powinno wyjaśnić, dlaczego pieniądze przelano do Liechtensteinu. - Tego ludziom nie wyjaśniono, a to jest błąd, bo to rodzi plotki – dodaje.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Beata Skrzydlewska (UKSW), Janusz Miliszkiewicz (publicysta), dr hab. Piotr Majewski (Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów)

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 17.27

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samorządy w walce o ekologiczną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 18:39
Według informacji zgromadzonych w bazie danych prowadzonej przez Europejska Agencję Środowiska w bazie 387 miast w pierwszej dziesiątce miast europejskich z największa ilością dni w roku, w których występują dopuszczalne przekroczenia stężenia pyłu PM 10 znajduje się aż sześć miast polskich.
rozwiń zwiń