X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Segregacja śmieci. Od nowego roku zmiana przepisów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:16
Przedstawiony przez Ministerstwo Środowiska projekt nowelizacji ustawy śmieciowej zakłada, że od przyszłego roku segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Mieszkańcy bloków, tak, jak do tej pory, poniosą odpowiedzialność zbiorową, gdy któryś z sąsiadów nie podejmie się segregacji.
Audio
  • Zmiany w przepisach o gospodarce odpadami (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Będziemy segregować w pięciu pojemnikach: na papier, szkło, plastik i metal, bioodpady. Do piątego pojemnika będziemy wrzucać to, co nie pasuje do pozostałych. Ostatnia gmina w Polsce może się do tego systemu dostosować w 2021 roku – powiedziała Bogusława Brzdąkiewicz z Ministerstwa Środowiska.

Joanna Pruszyńska-Witkowska z Fundacji Instytut Innowacyjna Gospodarka przypomniała, że naszym obowiązkiem jest dbanie o środowisko z uwagi na zdrowie przyszłych pokoleń. - Wszyscy przewidują kataklizm związany z tym, że zakochaliśmy się w plastiku, zakochaliśmy się beztroską konsumpcją. Zapomnieliśmy, że niszczymy środowisko – przyznała.

Piotr Hossa z Krajowej Izby Gospodarki Odpadami chwali system segregowania śmieci. - System, który wybrano jest najprostszy i najszybszy do opanowania przez mieszkańców. Prostszego systemu segregacji odpadów już po prostu nie ma – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Karolina Rożej

Goście: Piotr Hossa (Krajowa Izba Gospodarki Odpadami), Bogusława Brzdąkiewicz (Ministerstwo Środowiska), Joanna Pruszyńska-Witkowska (Fundacja Instytut Innowacyjna Gospodarka)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 17.24

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego młodzi ludzie tak niechętnie głosują w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 18:37
Według badań na wybory samorządowe najrzadziej chodzą ludzie młodzi. Jaka jest tego przyczyna i jak to zmienić? O tym debatowali goście audycji Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych i Ewa Zielińska socjolog, uczestniczka akcji "Masz głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze szczęścia nie dają, czyli o przyczynach rozwoju depresji

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:25
Cierpi na nią 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 mln. Zajmuje czwarte miejsce na liście problemów zdrowotnych świata. Kiedy nadchodzi depresja, wszystko traci sens. Jak sobie z tym poradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odkrywać talenty sportowe wśród młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 17:31
W dzisiejszej audycji rozmawiamy, czy w młodszym pokoleniu można znaleźć wielkie talenty sportowe oraz czy mają szansę na rozwój.
rozwiń zwiń