X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd się bierze popularność "Kleru"?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 20:30
Film "Kler" bije kolejne rekordy oglądalności. W audycji razem z ks. dr hab. Józefem Klochem i krytykiem filmowym Arturem Cichmińskim zastanawiamy się, co jest przyczyną popularności filmu.
Audio
  • Skąd się bierze popularność "Kleru"? (Jedynka/Debata w Jedynce)
Ks. dr hab. Józef Kloch, Artur Cichmiński
Ks. dr hab. Józef Kloch, Artur Cichmiński Foto: Robert Bartosewicz / PR24

Ks. dr hab. Józef Kloch uważa, że "Kler" nie przedstawia rzeczywistego obrazu Kościoła. - Film jest straszliwie ponury, nie ma żadnej nadziei - opowiada. - Gdyby taki miał być mój Kościół, już dawno bym w nim nie był - mówi. Gość audycji jednak dodaje, że pokazywane w filmie zachowanie może przynieść pozytywny efekt. - Jeżeli ktokolwiek zobaczy siebie na ekranie i poprawi swoje życie, to dobrze - wyjaśnia.

- W moim odczuciu jest to dobry film, który dotyka bardzo ważnej kwestii, ale rzeczywiście jest jednostronny - odpowiada Artur Cichmiński, krytyk filmowy. Gość audycji zaznacza, że film prowokuje do dyskusji. - Z definicji powinno się postrzegać księży jako tych, którzy mówią nam o Bogu, nauczają nas wiary katolickiej, wymaga się wtedy pewnej odpowiedzialności, czystości. Jeżeli Smarzowski dostrzegł coś, co temu przeczy, to chciał o tym powiedzieć - argumentuje.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Ks. dr hab. Józef Kloch (rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski w latach 2003-2015), Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 22.10.2018

Godzina emisji: 17.27

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak