Wybory samorządowe na półmetku. Jak wyniki oceniają kandydaci?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 18:50
W pierwszej turze głosowania, wybory do sejmików wojewódzkich wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja Obywatelska zwyciężyła z kolei w wyborach na prezydentów miast. Czy kandydaci mają powody do niezadowolenia i kto powinien obawiać się drugiej tury?
Audio
  • Komentarze kandydatów po pierwszej turze Wyborów Samorządowych 2018 (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki (od lewej) : Artur Warzocha, Andrzej Czerwiński, Paweł Bejda
Goście "Debaty Jedynki" (od lewej) : Artur Warzocha, Andrzej Czerwiński, Paweł BejdaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Radości z wyniku pierwszej tury wyborów, nie kryje senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha, który zaufanie wyborców traktuje jako duże zobowiązanie - To jest wybór świadomie dokonany przez tych, którzy zgadzają się z kierunkiem zmian, zachodzących w skali kraju za sprawą rządu Prawa i Sprawiedliwości. Cieszymy się, że będziemy mogli wdrożyć własne pomysły na rozwój w wielu województwach - podkreśla.

Jak przekonuje poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński, kluczem do sukcesu jest połączenie sił i wspólna praca na rzecz samorządów. - Plan połączenia środowisk, został oceniony pozytywnie przez wyborców. Pokazaliśmy, że razem możemy więcej. Jesteśmy zadowoleni z wygranej w dużych miastach, gdzie w przeciwieństwie do małych samorządów jest większa dbałość o dochody własne - zauważa polityk.   

Zdaniem posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Pawła Bejdy, oddane do tej pory głosy są dowodem na to, że liczy się przede wszystkim człowiek, a nie szyldy partyjne. - Mówię tu o wójtach, burmistrzach czy prezydentach. Prezydent Ciechanowa, który wygrał wybory cztery lata temu, w pierwszej turze tegorocznych wyborów, zdobył 80 procent poparcia - przekonuje poseł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Artur Warzocha (PiS), Andrzej Czerwiński (PO), Paweł Bejda (PSL), 

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 17.32

kb

Czytaj także

PSL ma sprostować nieprawdziwe informacje o premierze

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 12:44
Warszawski sąd nakazał Komitetowi Wyborczemu PSL opublikowanie w jednym z dzienników sprostowania nieprawdziwych informacji, jakoby premier Mateusz Morawiecki podniósł wiek emerytalny rolników od 1 stycznia 2018 roku.
rozwiń zwiń