X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Postanowienie TSUE. Decyzja Polski była słuszna?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 18:37
- Krajowa Rada Sądownictwa wstrzyma działania, nie wezwie na przesłuchania kolejnych kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego i w ten sposób zastosuje się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE - zapowiedział we wtorek przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. 
Audio
  • Postanowienie TSUE. Decyzja Polski była słuszna? (Debata Jedynki)
Siedziba Sądu Najwyższego
Siedziba Sądu NajwyższegoFoto: Pixabay

- Stanowisko KRS-u bardzo mnie cieszy i chciałabym, żeby wszyscy byli w stanie jednoznacznie powiedzieć, że wstrzymują się od dalszych działań, a tak naprawdę chciałabym usłyszeć ze strony partii rządzącej, że te ustawy były błędem – powiedziała w audycji Marta Golbik z Platformy Obywatelskiej.

19 października Trybunał Sprawiedliwości UE - przychylając się do wniosku Komisji Europejskiej - podjął decyzję o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN, którzy ukończyli 65. rok życia.

- Data 19 października nie była przypadkowa. Można było to zrobić kilka dni później. Ta decyzja Trybunału Sprawiedliwości stała się przedmiotem walki politycznej, a przynajmniej była wykorzystywana w Polsce – skomentował w audycji Maciej Masłowski, polityk Kukiz’15.

TSUE przeprowadzi 16 listopada wysłuchanie stron, podczas którego Polska i KE będą przedstawiać swoje argumenty. Wysłuchanie będzie ograniczone tylko do kwestii tzw. środków tymczasowych, czyli zamrożenia stosowania niektórych przepisów ustawy o SN, a nie całego sporu. 

- Chcę przypomnieć, że to nie jest żaden wyrok Trybunału Sprawiedliwości. To postanowienie jednej osoby, która nawet nie raczyła w trybunale poprosić polski rząd o opinię. Nie widzę żadnych podstaw, by Trybunał Sprawiedliwości mógł zarządzić działanie prawa wstecz. To postanowienie zasadniczo niczego nie nakazuje – przyznał Janusz Szewczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marta Golbik (PO), Janusz Szewczak (PiS), Maciej Masłowski (Kukiz'15)

Data emisji: 30.10.2018

Godzina emisji: 17.27

PAP/abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła: pod koniec 2019 roku otwarcie Muzeum Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 09:20
Muzeum Teatru Polskiego Radia może zostać otwarte już pod koniec przyszłego roku przyszłego roku - poinformował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zaprosił też na sobotni koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Długi: chcemy, aby poseł reprezentował obywateli, aby był wyrazisty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 13:23
- Zwolennicy Kukiz’15 nie są entuzjastami takich czy innych układanek osobowych, tylko pewnej idei, która składa się z ludzi o różnych poglądach - mówił na antenie radiowej Jedynki w audycji "W samo południe" poseł Grzegorz Długi z ruchu Kukiz'15.
rozwiń zwiń