X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz sprzedaży plastiku. Znikną jednorazowe strzykawki?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 18:28
Parlament Europejski przegłosował mający obowiązywać od 2021 roku zakaz sprzedaży plastikowych sztućców, słomek, talerzy, czy patyczków do uszu. Rada UE chce rozszerzenia obowiązków podmiotów odpowiedzialnych za wprowadzenie plastiku do obiegu.
Audio
  • Jak rozumieć zakaz sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku? (Debata Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska przytoczyła badania, z których wynika, że plastik, który rozkłada się w wodzie grozi zdrowiu ludzi. - Przekroczyliśmy bezpieczny punkt krytyczny, jeśli chodzi o zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikowymi odpadami. Ale ludzie też nie są bezpieczni. Drobinki plastiku, który rozpadły się w oceanach można znaleźć już w organizmach ludzi – ostrzegała.

Robert Szyman z Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych wyjaśnił, że wbrew obiegowej opinii Unia Europejska nie zakazuje używania produktów plastikowych. – Chyba nikt nie chciałby dyskutować na temat jednorazowych strzykawek, czy też worków na krew – mówił.

Dr Piotr Szatkowski z Akademii Górniczo-Hutniczej poinformował, że plastik można zastąpić innymi materiałami. – Pracujemy nad nimi, ale to nie są materiały nowe, tylko takie, które są już bardzo dobrze przebadane i z powodzeniem stosowane w różnych dziedzinach gospodarki – przyznał.

KE zaproponowała, by za sprzątanie produktów plastikowych płacili producenci. Państwa członkowskie uważają, że obowiązek ten powinien spoczywać również na firmach importujących i sprzedających takie produkty w UE. Chodzi np. o opakowania jednorazowe, filtry do papierosów czy balony. 

Zapraszamy do wysłuchania calej audycji. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Karolina Rożej

Goście: Katarzyna Guzek (Greenpeace Polska), Robert Szyman (Polskie Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych), dr Piotr Szatkowski (Akademia Górniczo-Hutnicza)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 17.27

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Segregacja śmieci. Od nowego roku zmiana przepisów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:16
Przedstawiony przez Ministerstwo Środowiska projekt nowelizacji ustawy śmieciowej zakłada, że od przyszłego roku segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Mieszkańcy bloków, tak, jak do tej pory, poniosą odpowiedzialność zbiorową, gdy któryś z sąsiadów nie podejmie się segregacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska transplantologia przeżywa kryzys?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 18:43
26 października to Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Do września tego roku wykonano 1030 przeszczepień narządów od dawców zmarłych. To o blisko 500 zabiegów mniej, niż przed rokiem. Tymczasem na serce, płuco, nerkę czy wątrobę oczekuje blisko 2 tysiące osób. Jest ryzyko, że niektórzy z nich mogą nie doczekać ratunku.
rozwiń zwiń