Jak przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym i dbać o zdrowie Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 18:30
Temu służy wyspecjalizowany program "Po pierwsze zdrowie" zainicjowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego w 2016 roku. Partnerem programu jest radiowa Jedynka.
Audio
  • Jak przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście "Debaty Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- To najdłuższa trasa badań przesiewowych w Polsce. Zależy nam, żeby przekazać Polakom, że badania przesiewowe są niezwykle ważne i aby budować aktywne postawy prozdrowotne. Tylko dzięki badaniom przesiewowym będzie mogli mówić o realnym programie profilaktyki zdrowotnej – mówił na antenie Jedynki prof. Henryk Skarżyński.

Barbara Remberk doceniła, że do programu dołączyli psychiatrzy dziecięcy. – Wszystkim nam zależy na tym, aby dzieci były zdrowe fizycznie oraz przygotowane do życia aspołecznego i po prostu szczęśliwe - przyznała.

Specjaliści postulują wprowadzenie badań przesiewowych w szkołach. Pozwoli to na wychwycenie dzieci wymagających pomocy bez jednoczesnego wydłużania kolejek w przychodniach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Henryk Skarżyski (laryngolog, audiolog, foniatra, laryngolog) i dr Barbara Remberk (Instytut Psychiatrii i Neurologii)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 17.24

abi

 

 

  

Czytaj także

Jak się chronić przed odrą?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 10:10
- W przypadku odry, jedno na pięć zachorowań kończy się powikłaniami - opowiada prof. Ewa Bernatowska, kierownik Kliniki Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń