X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W jakim kierunku zmierza polska demokracja?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:20
Dlaczego nawet w obliczu tak wielkiego święta, jak stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, nie potrafimy - a przede wszystkim politycy nie potrafią - wznieść się ponad podziałami? Dlaczego Marsz Niepodległości budzi takie emocje? 
Audio
  • W jakim kierunku zmierza polska demokracja? (Debata Jedynki)
Debata jedynki, 8.11.2018
Debata jedynki, 8.11.2018Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Dr Robert Sobiech, socjolog z Collegium Civitas, mówi, że Marsz Niepodległości to jedyna tak masowa impreza, która odbywa się cyklicznie, w dodatku w Warszawie. - Do tej pory żadna z władz państwowych nie potrafiła zorganizować innej, przynajmniej równoważnej imprezy, której celem, byłoby świętowanie kolejnych rocznic - zaznacza.  

Prof. Henryk Domański, socjolog z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, mówi, że takie wydarzenia, jak Marsz Niepodległości stały się bardzo atrakcyjnym narzędziem walki politycznej.

- Natomiast jeżeli chodzi o definiowanie demokracji i postrzeganie jej jako ustroju to zdecydowana większość Polaków jest "za", ale równolegle mamy do czynienia z negatywną oceną demokracji. Tak jest jednak na całym świecie i określane jest mianem kryzysu demokratycznego - wyjaśnia gość Jedynki.

Jak goście Jedynki oceniają decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą organizacji marszu? czy ostatnie wybory samorządowe pokazały, że demokracja w Polsce ma się dobrze? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog, Instytut Filozofii i Socjologii PAN), dr Robert Sobiech (socjolog, Collegium Civitas)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 17.26

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego w Polsce odrodził się neonazim?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 19:22
W kwietniu ubiegłego roku grupa ludzi w lesie pod Wodzisławiem Śląskim skupionych w stowarzyszeniu Duma i Niepodległość, ubranych w hitlerowskie mundury, zorganizowała obchody 128 urodzin Adolfa Hitlera.
rozwiń zwiń