X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waloryzacja emerytur

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 18:00
W dzisiejszej "Srebrnej debacie" omawiamy pojawiające się pomysły na zmiany w systemie emerytalnym.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: stevepb/pixabay, lic. CC0 Public Domain

- Waloryzacja jest elementem systemu emerytalnego, który jest najbardziej elastyczny - mówi dr Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS. - Dla trwałości systemu emerytalnego ważne jest, żeby utrwalać to poczucie, że na emeryturę się przechodzi i potem to świadczenie jest waloryzowane inflacyjnie, może z małym dodatkiem - zaznacza.

- Wskaźnik powinien być inflacyjny, jeśli chodzi o świadczenia. Drugą kwestią jest to, na ile państwo w aktualnej sytuacji finansowej stać, żeby grupom najuboższym dawać bonusy - opowiada dr Cezary Mech, były wiceminister finansów. - Powinno być w ramach finansów publicznych uspójnione, że jeśli dajemy benefity, to powinniśmy je wyciągnąć z budżetu i zapłacić już teraz - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Anna Grabowska

Goście: dr Paweł Wojciechowski (główny ekonomista ZUS), dr Cezary Mech (były wiceminister finansów i były prezes Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi)

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 17.26

kwh

Czytaj także

Młodzi biegną szybciej, ale to starzy lepiej znają drogę

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 19:23
W radiowej Jedynce pierwsza z debat poświęcona tematyce senioralnej. Srebrna debata, jak srebrny włos na skroni seniorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podwyższyć świadczenia emerytalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:40
Marzec to dla emerytów ważny miesiąc, gdyż w marcu są waloryzowane emerytury. W tym roku ta waloryzacja była bardzo korzystna, choć pewnie nie dla wszystkich satysfakcjonująca. O doli emerytów w "Srebrnej debacie Jedynki".
rozwiń zwiń