X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie leży granica prowokacji dziennikarskiej?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 18:45
Reportaż Urodziny Hitlera zaraz po ukazaniu się w telewizji TVN okazał się sukcesem. Wywołał burzę. Głos zabierali przedstawiciele świata polityki, mediów. Rodzi się pytanie, czy doszło do ustawki czy nie? O tym debatowali goście audycji.  
Audio
  • Gdzie leży granica dziennikarskiej prowokacji? (Debata Jedynki)
Gość debaty prof. Maciej Mrozowski, prowadzący Witold Gadowski oraz Grzegorz Frątczak
Gość debaty prof. Maciej Mrozowski, prowadzący Witold Gadowski oraz Grzegorz FrątczakFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

cichminski_kloch1200.JPG
Skąd się bierze popularność "Kleru"?

Jakiś czas po nagłośnieniu reportażu ukazały się zaznania głównego oskarżonego – organizatora wydarzenia. Powiedział, ze otrzymał od kogoś 20 tys. zł za to, by zorganizował taką imprezę. Co więcej, warunkiem organizacji tej imprezy było zaproszenie dziennikarki telewizji TVN. Wybuchło oburzenie, telewizja wydała kilka oświadczeń, z których wynika, że nikt z reporterów nie zapłacił za ten reportaż. Na koniec ukazały się zdjęcia operatora Piotra Wacowskiego, który uniósł rękę w pozdrowieniu hitlerowskim.

Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wskazała na szereg kwestii, które należy zbadać w tej sprawie. - Równie ważne są okoliczności pracy tych dziennikarzy w redakcji, o których na dzisiaj nie wiemy nic. Jaki był scenariusz tego reportażu i kto go zatwierdził? Dlaczego tak trudny temat powierzono młodej i niedoświadczonej dziennikarce? – pyta.

- Jesteśmy w czasach, kiedy walka polityczna przenosi się na teren mediów. Ona zawsze może spowodować rozchwianie standardów, już nie tylko etycznych, ale również profesjonalnych. Cel może uświęcać środki i metody realizacji materiału – skomentował sprawę medioznawca prof. Maciej Mrozowski.

Więcej w nagraniu audycji. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), prof. Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 19.11.2018

Godzina emisji: 17.28

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ricardo Fanchini. Kim jest polski Al Capone?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:40
Gangster, przemytnik i superboss międzynarodowej mafii. Niedawno wyszedł na wolność w USA. Czy Polska będzie występować o jego ekstradycję?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. Publicyści oceniają

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 10:50
11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości Dla Ciebie Polsko zorganizowany w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie ocenili goście Debaty Jedynki: Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" oraz Marcin Wikło z tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń