Sprawa KNF. Dlaczego Leszek Czarnecki zwlekał z ujawnieniem nagrań?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 18:14
Nagrania, wielkie pieniądze i rynki finansowe - z polityką w tle. Goście "Debaty Jedynki" dyskutowali o sprawie KNF.
Audio
Goście Debaty Jedynki
Goście "Debaty Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" napisała, opierając się między innymi na zawiadomieniu skierowanym do prokuratury, że w rozmowie z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim, szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował przychylność za około 40 milionów złotych. Leszek Czarnecki nagrał rozmowę z szefem KNF. Po ujawnieniu rozmowy Marek Chrzanowski złożył dymisję. Pojawia się pytanie, dlaczego Leszek Czarnecki czekał z ujawnieniem nagrań aż pół roku.

- Myślę, że chodziło o przebieg wydarzeń – mówił w audycji Robert Telus z PiS. – Zostało to ujawnione w momencie, kiedy było wiadomo, że firmy biznesmena spadały bardzo mocno i trzeba było się ratować – dodał.

- To gigantyczna afera, a na pewno sytuacja kryzysowa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo polskich finansów. Wymaga nadzwyczajnych kroków i szybkiego wyjaśnienia – mówił Janusz Cichoń z PO

- Nie bądźmy naiwni – przestrzegał Grzegorz Długi z Kukiz’15. – Ten problem nie jest pozbawiony polityki, bo w tej chwili mamy takie napięcie polityczne, że wszystko jest polityczne. Ten problem ma trzy strony - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Grzegorz Długi (Kukiz'15), Janusz Cichoń (PO) oraz Robert Telus (PiS)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 17.28

PAP/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W jakim kierunku zmierza polska demokracja?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:20
Dlaczego nawet w obliczu tak wielkiego święta, jak stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, nie potrafimy - a przede wszystkim politycy nie potrafią - wznieść się ponad podziałami? Dlaczego Marsz Niepodległości budzi takie emocje? 
rozwiń zwiń