X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wdrożenie postanowienia TSUE. Wszystko idzie w odpowiednim kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:15
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego, którzy zostali wysłani w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Dziś sprawą zajął się Senat.
Audio
  • Wdrożenie postanowienia TSUE. Wszystko idzie w odpowiednim kierunku? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście "Debaty Jedynki"Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Nowelizacja ma na celu wykonanie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Komisja Europejska jest usatysfakcjonowana wprowadzanymi zmianami w ustawie o SN. Czy wszystko idzie w dobrym kierunku? O tym debatowali goście audycji socjolog prof. Henryk Domański, i politolog prof. Kazimierz Kik.

- Są dwa aspekty tej sprawy – mówił prof. Henryk Domański. Międzynarodowy (reakcja UE przyp.red.) i krajowy, czyli reakcja społeczeństwa polskiego. Jeśli chodzi o wymiar europejski, oficjalne oświadczenie rzecznika KE przekłada się na ocenę opinii publicznej – przyznał socjolog.  

Prof. Kazimierz Kik powiedział, że jego zdaniem trzeba spojrzeć na tę sprawę z nieco innej perspektywy. - Dla mnie jest to sygnał, że w formacji rządzącej zaczyna zdobywać przewagę tendencja elastyczniejsza i racjonalniejsza. Popatrzmy na tę nowelizacje przez pryzmat częściowo nieudanej inicjatywy dotyczącej IPN – postulował gość.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog z PAN) i prof. Kazimierz Kik (politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 17.27

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Borowik: walczyliśmy z komunizmem za pomocą słowa, bo bywa bardziej dotkliwe niż kula karabinowa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 13:42
- Walczyliśmy z komunizmem za pomocą prawdy, ale robiliśmy to bez rozlewu krwi. Jako karabinów używaliśmy maszyn drukarskich, a kulami były kartki papieru – powiedział na antenie Jedynki w audycji "W samo południe" Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słynna rodzina Raczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:09
Z ducha Wielkopolanie. Arystokraci z genem społecznikowskim. To z tej rodziny wywodzą się dyplomaci, generałowie, pisarze, duchowni, prawnicy, kolekcjonerzy dzieł sztuki, politycy, ministrowie, a także prezydent.
rozwiń zwiń