X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile będzie kosztował prąd w przyszłym roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 18:29
Spekulacji jest wiele, ale pewne jest jedynie to, że będzie kosztował więcej. O sprawie dyskutowali goście audycji.
Audio
  • Ile będzie kosztował prąd w przyszłym roku? (Debata Jedynki)
Porady w sprawie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej lub cieplnej możemy szukać u doradcy energetycznego.
Porady w sprawie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej lub cieplnej możemy szukać u doradcy energetycznego.Foto: Pixabay

Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl wyjaśniał, że cena prądu wzrośnie nie tylko z powodu wzrostu cen surowców do jego produkcji. - Prąd będzie drożał, bo znacznie podrożały surowce do produkcji prądu - węgiel, gaz, a ponadto uprawnienia do emisji CO2, które elektrownie muszą kupować emitując zanieczyszczenia – mówił gość.

Pojawiają się spekulacje, że w Polsce może zabraknąć prądu. Czy te podejrzenia mają uzasadnienie?  – To zależy od wielu czynników, ale wydaje mi się, że nie zabraknie. Mimo że cały czas w dużej mierze produkcję energii opieramy na węglu, to inne technologie również się rozwijają – stwierdził Robert Zajdler z Politechniki Warszawskiej.

Dr Mariusz Ruszel w Politechniki Rzeszowskiej uznał, że sprawa produkcji prądu z odnawialnych źródeł powinna być jeszcze raz przedyskutowana. - W mojej ocenie nikt nie neguje faktu, że powinniśmy rozwijać energetykę odnawialną, natomiast spór rozgrywa się o to, w jaki sposób to robić, by było to odpowiedzialne politycznie i społecznie – powiedział.

Rząd zapowiada zrekompensowanie wzrostu cen energii elektrycznej gospodarstwom domowym oraz małym i średnim firmom, wynikającego z konieczności wysokich opłat za emisję CO2. Jednak słyszy się ostrzeżenia, że bez strukturalnych zmian w energetyce, wdrożenia rzeczywistego miksu energetycznego, rekompensaty nie starczą na długo.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Bartłomiej Derski i Robert Zajdler Bartłomiej Derski i Robert Zajdler

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Goście: Bartłomiej Derski (portal wysokienapiecie.pl), Robert Zajdler (Politechnika Warszawska), dr Mariusz Ruszel (Politechnika Rzeszowska)

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 17.29

abi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd się bierze popularność "Kleru"?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 20:30
Film "Kler" bije kolejne rekordy oglądalności. W audycji razem z ks. dr hab. Józefem Klochem i krytykiem filmowym Arturem Cichmińskim zastanawiamy się, co jest przyczyną popularności filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie leży granica prowokacji dziennikarskiej?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 18:45
Reportaż Urodziny Hitlera zaraz po ukazaniu się w telewizji TVN okazał się sukcesem. Wywołał burzę. Głos zabierali przedstawiciele świata polityki, mediów. Rodzi się pytanie, czy doszło do ustawki czy nie? O tym debatowali goście audycji.  
rozwiń zwiń