X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt na Morzu Azowskim

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 19:00
Ukraina ogłosiła stan wojenny po niedzielnym ataku rosyjskich służb granicznych, które ostrzelały trzy ukraińskie okręty w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. 
Audio
  • Konflikt na Morzu Azowskim (Debata Jedynki / Jedynka)
Debata 28.11.2018
Debata 28.11.2018Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ukraińskie jednostki chciały przepłynąć pod mostem nad cieśniną, jednak nie dostały na to pozwolenia. Według władz w Kijowie atak Rosjan nastąpił na wodach neutralnych. Ukraina wskazuje, że łączy ją z Rosją umowa z 2003 roku dotycząca Morza Azowskiego, na podstawie której oba państwa uważają Morze Azowskie i Cieśninę Kerczeńską za swoje terytorium wewnętrzne. Oba kraje mają tam też swobodę żeglugi. Według strony ukraińskiej w wyniku incydentu rannych zostało sześciu żołnierzy. Trzy ukraińskie jednostki – dwa kutry i holownik – zostały przejęte przez Rosjan. 

- Nie powinno nas zaskakiwać to, że Rosja wykonuje kolejne gesty, które są egzemplifikacją polityki agresywnej, w ramach której w regionie próbuje się wzniecić niestabilność. To się zaczęło wiele lat temu - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

- Dla Putina dużo ważniejsze jest to, by Rosjanie traktowali go jako emanację cara, dlatego stara się za wszelką cenę udowodnić, że odbudowuje Imperium Rosyjskie. To jest ważne w kontekście ostatnich podwyżek podatków i wieku emerytalnego - mówi Piotr Apel, wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej. 

- Uważam, że Putin ma dwa cele, destabilizację Ukrainy poprzez widoczne dla całego świata wydarzenie, które jest wyzwaniem dla suwerennej Ukrainy w przeddzień wyborów prezydenckich oraz jest to element realizacji wielkiego planu prezydenta Putina, jakim jest dominacja w obszarze Morza Czarnego - opowiada senator Bogdan Klich.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Szymon Szynkowski vel Sęk, (wiceminister spraw zagranicznych, PiS), Bogdan Klich (senator PO), Piotr Apel (wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej, Kukiz’15)

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 17.27

IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Eberhardt: incydent na Morzu Azowskim jest konsekwencją polityki Rosji wobec Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 09:53
- Bądźmy realistami: o tym, że Rosja prowadzi wojnę z Ukraińcami od prawie pięciu lat wszyscy doskonale wiemy i nawet strona rosyjska stara się to coraz mniej ukrywać - powiedział w "Sygnałach dnia" Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń