X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ustawa 6 proc.", czyli dodatkowe środki na ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 20:00
Rząd zdecydował, że środki na ochronę zdrowia będą stopniowo rosły, w 2024 r. osiągając poziom 6 proc. PKB. Czy jest to szansa na polepszenie poziomu jakości ochrony zdrowia? Jak rozdysponować dodatkowe pieniądze? O tym dyskutowali goście audycji.
Audio
  • "Ustawa 6 proc.", czyli dodatkowe środki na ochronę zdrowia (Debata Jedynki / Jedynka)
Beata Ambroziewicz, dr Krzysztof Madej, dr Jerzy Gryglewicz
Beata Ambroziewicz, dr Krzysztof Madej, dr Jerzy GryglewiczFoto: Polskie Radio / Łukasz Kowalski

- Sam wzrost nakładów nie przekłada się zero-jedynkowo na poprawę efektów leczenia - mówi Beata Ambroziewicz, prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów "Obywatele dla Zdrowia". Gość audycji dodaje, że aby skuteczniej leczyć pacjentów, należy wprowadzić zmiany organizacyjne czy systemowe. - Samo dosypywanie środków bez jasnego planu jak chcemy poprawić sytuację, na pewno nie pomoże - uzasadnia.

Podobnego zdania jest dr Krzysztof Madej, wiceprezes NRL, który uważa, że bez dokonania radykalnej zmiany, dodanie środków do budżetu nie rozwiąże problemu, chociaż wciąż jest istotne. - Na pewno dotychczasowe nakłady są na tyle małe, że każda dodatkowa złotówka przełoży się na zwiększenie świadczeń - dodaje. - Jako lekarz przede wszystkim zadbałbym o to, żeby w polskim systemie ochrony zdrowia był ośrodek odpowiedzialny za podział pieniędzy w układzie terytorialnym - mówi.

- Kwota, o jakiej mówimy, jest imponująca - mówi dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego. - Problemem jest to, że nie jesteśmy w stanie za te pieniądze uzdrowić całego naszego systemu ochrony zdrowia. Jesteśmy w stanie zrealizować priorytety, które ustali ministerstwo zdrowia - opowiada. - Drugim, ważniejszym problemem, są niedobory kadry medycznej, które w najbliższym czasie będą narastać - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Beata Ambroziewicz (prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów "Obywatele dla Zdrowia"), dr Krzysztof Madej (wiceprezes NRL), dr Jerzy Gryglewicz (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 17.26

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Światowym Dniu Zdrowia zwróć uwagę na swoje serce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 07:14
Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wdrożenie postanowienia TSUE. Wszystko idzie w odpowiednim kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:15
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego, którzy zostali wysłani w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Dziś sprawą zajął się Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile będzie kosztował prąd w przyszłym roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 18:29
Spekulacji jest wiele, ale pewne jest jedynie to, że będzie kosztował więcej. O sprawie dyskutowali goście audycji.
rozwiń zwiń