X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zatrzymać zmiany klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 21:00
Naukowcy, ekolodzy i aktywiści obecni na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach biją na alarm. Zmiany klimatyczne, których jesteśmy dziś świadkami, mogą doprowadzić do katastrofy i zmusić wielu ludzi na świecie do zmiany miejsca zamieszkania. 
Audio
  • Jak zatrzymać zmiany klimatu? (Debata Jedynki / Jedynka)
prof. Szymon Malinowski,  prof. Lech Łobocki, Marcin Roszkowski
prof. Szymon Malinowski, prof. Lech Łobocki, Marcin RoszkowskiFoto: Polskie Radio / Łukasz Kowalski

- Gdybyśmy zainstalowali ogniwa fotowoltaiczne na powierzchni Warszawy, roczna produkcja energii elektrycznej w warunkach polskich byłaby równa rocznej produkcji ze wszystkich elektrowni w Polsce - wyjaśnia prof. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego i zaznacza, że powinniśmy wiedzieć, jakie mamy możliwości zmiany. - Warto sobie obliczyć w kalkulatorze śladu emisji dwutlenku węgla, co każdy z nas może stosunkowo małym kosztem zrobić - dodaje.

- Wszystkie technologie odnawialne są tańsze niż to, co możemy wyprodukować z węgla w cenie na następny rok - tłumaczy Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego. - Bez sensu jest budować kolejne moce oparte na węglu kamiennym. Po pierwsze, trzeba kupić surowiec z zagranicy, a po drugie, musimy zapłacić za dwutlenek węgla - opowiada. Gość audycji uważa także, że rośnie ludzka świadomość dotycząca dbania o środowisko. - Mamy przestrzeń do tego, żeby to powoli poprawiać - mówi.

- Myślę, że przede wszystkim warto zwracać coraz większą uwagę na kwestię oszczędnego gospodarowania energią - odpowiada prof. Lech Łobocki z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej i wyjaśnia, że jedną z dróg, którą powinniśmy obecnie wybierać, jest termomodernizacja w budownictwie. - Warto pamiętać o tym, że nasze przyzwyczajenia, jak spożycie mięsa w dużych ilościach, to kolejne zagrożenia, z którymi mamy do czynienia - zaznacza.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: prof. Szymon Malinowski (dyrektor Instytutu Geofizyki UW), Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego), prof. Lech Łobocki (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 17.25

IAR/kwh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąsiedzka sieć wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:00
"Sąsiedzi sąsiadom" to lokalna akcja na warszawskich osiedlach Solec i Powiśle mająca na celu zbudowane długoterminowej sąsiedzkiej sieci wspierania starszych i schorowanych sąsiadów w miejscu ich zamieszkania.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorze nie daj się oszukać. UOKiK ostrzega i rusza z akcją

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:36
Starsi konsumenci są najczęściej narażeni na nieuczciwe praktyki podczas sprzedaży na prezentacjach, a także w czasie wizyt akwizytorów - wynika z danych UOKIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilie dla samotnych seniorów

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:15
Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich w kilku miastach organizuje wigilie dla samotnych starszych osób, którymi opiekują się na co dzień. Poszukują wolontariuszy i datków, aby można seniorom umilić czas świąt.
rozwiń zwiń